Reklama

Reklama

Nowa ścieżka rowerowa w Śródmieściu połączy 7 lubelskich dzielnic

Opublikowano: 16 stycznia 2021 17:10
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Nowa ścieżka rowerowa w Śródmieściu połączy 7 lubelskich dzielnic | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego w Śródmieściu powstanie ścieżka rowerowa, która połączy 7 dzielnic. Droga jest planowana już od dekady. Koszt oszacowano na 340 tys. zł.

Reklama

Budżet Obywatelski to budżet partycypacyjny. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W tegorocznej - VII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 18 234 osób, z czego 17 122  przez internet oraz 1112 za pomocą kart do głosowania w punktach stacjonarnych. Głosowanie trwało od 15 do 28 października. Mieszkańcy mieli do rozdzielenia 12,1 mln zł. Do realizacji wybrano 40 projektów z 82 zgłoszonych. Zrealizowane zostaną projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. 

Dzięki 304 głosom na terenie dzielnicy Śródmieście, zostanie zrealizowany projekt pn. "Budowa ścieżki rowerowej przy al. Solidarności pomiędzy wjazdem do stacji obsługi PZM a ul. Prusa obok planowego chodnika w miejsce wyeksploatowanego". Wzdłuż al. Solidarności na odcinku między ul. Lubartowską a wjazdem do stacji PZM w ostatnich latach zbudowano nowy chodnik i ścieżkę  rowerową przechodzącą w drogę serwisową. Na pozostałym odcinku do ul. Prusa jest odcinek ciągu pieszego pokrytego zniszczonym, pofałdowanym asfaltem o szerokości ok. 4 m i długości ok. 170 m. Na tym odcinku Lublin ma zobowiązanie PZM do budowy nowego chodnika.

- Proponuję, aby obok tego planowanego chodnika zbudować też ścieżkę rowerową o szerokości 2,5 m. W wypadku budowy tylko chodnika nie do końca prawnie będzie możliwy tam przejazd rowerem. Budowa ścieżki rowerowej umożliwi nie tylko przejazd pomiędzy ul. B. Prusa a Zamkiem, lecz będzie kolejnym odcinkiem docelowej drogi rowerowej wzdłuż al. Solidarności, która połączy Śródmieście z zachodnimi dzielnicami, Ogrodem Botanicznym i Skansenem - czytamy w opisie projektu. 

Droga ta jest planowana już od ponad 10 lat (m.in. w Strategi Rowerowej - 2014 rok) i ma połączyć 7 dzielnic miasta wykorzystując niewielką różnicę wzniesień doliny rzeki Czechówki. Zdaniem autorów projektu dolina jest intensywnie zabudowywana, więc jak najszybciej trzeba realizować kolejne odcinki tej ścieżki, żeby w przyszłości nie ponosić dużych kosztów zakupu zurbanizowanych gruntów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.