Reklama

Reklama

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w Lublinie. Poszukiwani są rachmistrzowie

Opublikowano: wt, 2 lut 2021 13:15
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w Lublinie. Poszukiwani są rachmistrzowie - Zdjęcie główne

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w Lublinie. Poszukiwani są rachmistrzowie | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Zaczął się nabór kandydatów na 138 rachmistrzów do przeprowadzenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2021 roku na terenie Lublina. Dokumenty można składać do 9 lutego.

Reklama

Narodowy Spis Powszechny Ludności Mieszkań przeprowadzany jest co 10 lat. Jego celem jest dostarczenie urzędom statystycznym informacji o liczbie ludności, jej rozmieszczeniu, strukturze demograficznej i zawodowej, sytuacji ekonomicznej i społecznej gospodarstw domowych i danych na temat ich warunkach mieszkaniowych. Pytania dotyczą m.in. płci, wieku, stanu cywilnego, statusu aktywności zawodowej, wykonywanego zawodu, rodzaju pobieranych świadczeń, czy wykształcenia. 

Rachmistrzem spisowym może zostać osoba pełnoletnia, niekarana, mieszkająca w Lublinie, która ma wykształcenie co najmniej średnie i dobrą opinią. Kandydaci na rachmistrzów przejdą szkolenie w dniach 15 lutego - 31 marca, które zakończy się egzaminem. Od 1 kwietnia do 30 września, będą przeprowadzać wywiady.

- Rachmistrzowi będzie przysługiwało wynagrodzenie, które po wejściu w życie drugiej nowelizacji ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. wynosić będzie 6 zł brutto za każdą prawidłowo wypełnioną ankietę osobową. Jednolita stawka stosowana będzie dla wszystkich grup rachmistrzów spisowych za realizację wywiadu spisowego, niezależnie od tego, czy będzie to wywiad bezpośredni czy telefoniczny - informuje Monika Głazik z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Wymagane dokumenty należy składać w zamkniętej kopercie z dopiskiem: "Nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r.” w Urzędzie Miasta Lublin w Biurze Obsługi Mieszkańców: ul. Wieniawska 14, ul. Filaretów 44, ul. Kleeberga 12A, Szaserów 13-15, ul. Wolska 11, w dni robocze w godzinach 7.45-15.15, lub przesłać na adres Urząd Miasta Lublin, plac Króla Władysława Łokietka 1, 20-109 Lublin. Zgłoszenie można również wysłać elektronicznie za pośrednictwem skrzynki ePUAP Urzędu Miasta Lublin.

Kwestionariusz jest na stronie internetowej Urzędu Miasta Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.