Reklama

Reklama

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 potrwa dłużej

Opublikowano: 8 kwietnia 2021 12:55
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 potrwa dłużej - Zdjęcie główne

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 potrwa dłużej | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina O kilka miesięcy dłużej potrwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Pierwotnie miał skończyć się 1 czerwca, ale termin ten przesunięto na koniec września. Oprócz tego, odbędzie się konkurs wiedzy o Spisie.

Reklama

W związku z nowelizacją ustawy o spisie powszechnym, trwający od 1 kwietnia Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, został wydłużony o trzy miesiące i potrwa do 30 września. Pozostałe zmiany dotyczą m.in. ujednolicenia stawki wynagrodzenia dla rachmistrzów spisowych do 6 zł brutto za każdy przeprowadzony wywiad oraz wydłużenia terminów związanych z popularyzacją spisu.
 
- Informujemy również, że dla uczniów szkół podstawowych Urząd Statystyczny w Lublinie przygotował konkurs wiedzy o Narodowym Spisie Powszechnym 2021. By wziąć w nim udział, należy do 10 maja rozwiązać specjalnie przygotowany test ze statystyki, statystyki publicznej i wiedzy o spisie. Do wygrania przewidziano nagrody w formie elektronicznych gadżetów. Test i informacje na temat konkursu dostępne są na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Lublinie - dodaje Monika Głazik z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Lublina.
 
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, czyli badanie polskiej statystyki publicznej prowadzone jest po raz pierwszy przez Internet. Samospis internetowy to  podstawowa i obowiązkowa forma spisu. Formularz spisowy oraz wykaz danych objętych spisem znajdują się na stronie spis.gov.pl. Spis telefoniczny lub przy pomocy rachmistrza spisowego, który telefonicznie lub bezpośrednio przeprowadzi wywiad, przewidziano jako metody uzupełniające. Można z nich skorzystać w sytuacji, gdy nie ma możliwości dokonania spisu za pomocą Internetu. Spis telefoniczny odbywa się pod numerem: 22 279 99 99.
 
Mieszkańcy Lublina, którzy chcą dokonać samospisu, ale nie mogą tego zrobić we własnym zakresie, mogą skorzystać ze sprzętu komputerowego udostępnionego w Ratuszu (plac Łokietka 1, sala nr 3). Aby skorzystać z tej możliwości należy wcześniej umówić wizytę, dzwoniąc na numer: 81 466 1200, 81 466 2010 lub 81 466 2100, w godz. 7.30-15.30. Aby umówić wizytę w Polskim Języku Migowym należy połączyć się z tłumaczem online, w godz. 9.00-15.00, za pośrednictwem strony Urzędu Miasta. Przyjęte rozwiązania pozwolą na płynną obsługę, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa w związku z trwającą epidemią.
 
Udział w Spisie jest obowiązkowy i nie można odmówić przekazania danych. W przypadku osób niepełnoletnich spisu w ich imieniu dokonują rodzice lub prawni opiekunowie. Spisy Powszechne odbywają się w Polsce co 10 lat. Ostatni miał miejsce w 2011 r.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.