Reklama

Reklama

Nagrody Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury. Ruszyły zgłoszenia kandydatów

Opublikowano: 27 stycznia 2021 13:55
Autor: oprac. Joanna Niećko | Zdjęcie: Miasto Lublin

Nagrody Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury. Ruszyły zgłoszenia kandydatów | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Do 15 lutego można zgałszać kandydatów do Nagród Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury. - W tym trudnym dla sektora kultury czasie docenienie ludzi kultury, nagrodzenie ich wieloletniej pracy, ma szczególne znaczenie - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta ds. kultury, sportu i partycypacji.

Reklama

Nabór rozpoczęty

We wtorek (26 stycznia) rozpoczął się nabór zgłoszeń kandydatów do Nagród Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury. Władze miasta zachęcają do zgłaszania osób wyróżniających się w 2020 roku w obszarze twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury. Nagrody te przyznawane są wybitnym przedstawicielom świata kultury: artystom, twórcom, animatorom i menedżerom kultury, za ich działalność kulturalną oraz wielkie starania, aby Lublin i jego mieszkańcy uczestniczyli w kulturze.

- W tym trudnym dla sektora kultury czasie docenienie ludzi kultury, nagrodzenie ich wieloletniej pracy, ma szczególne znaczenie. Dlatego też jeżeli znamy osoby, których działalność w zakresie twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury w 2020 roku znacząco się wyróżniała, zgłośmy je do najważniejszych nagród kulturalnych naszego miasta. Kandydatów może zgłosić każdy z nas - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Wzorem lat ubiegłych nagrody będą przyznane w czterech kategoriach: Nagroda Artystyczna Miasta Lublin za 2020 rok, Nagroda Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w 2020 roku, Nagroda Miasta Lublin za Całokształt Działalności i Nagroda Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury 2020.

Gdzie i jak złożyć wniosek?

Warunki przyznawania nagród, jakie muszą spełnić kandydaci, określone są w regulaminie, który dostępny jest na stronie www.kultura.lublin.eu w zakładce Nagrody. Kandydatów do Nagród mogą zgłaszać osoby fizyczne, prawne oraz inne podmioty. Można zgłosić siebie samego. Żeby zgłosić wniosek o nagrodę, należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie www.kultura.lublin.eu w zakładce Nagrody, a następnie wysyłać go pocztą na adres: Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin, ul. Złota 2, 20-112 Lublin lub dostarczyć go pod ten adres osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30. Dopuszczalne jest także wrzucenie dokumentów do urn znajdujących się w Biurach Obsługi Mieszkańców, czynnych od poniedziałku do piątku w godzinach 7.45-15.15 przy ulicach: Wieniawskiej 14, Filaretów 44, Szaserów 13-15, F. Kleeberga 12a. Na jednym formularzu można zgłosić jednego kandydata. Zgłoszenie może zawierać dodatkowe elementy w postaci: opinii, rekomendacji, potwierdzonych za zgodność z oryginałem kopii dyplomów, wycinków prasowych, dokumentacji filmowej i fotograficznej, katalogów, wydawnictw, zapisu audio itp. Załączniki te nie podlegają zwrotowi. Do wniosku o nagrodę należy dołączyć podpisaną przez kandydata informację o sposobie i celu przetwarzania danych osobowych. 

Termin składania zgłoszeń upływa 15 lutego o godzinie 15.30. O zachowaniu tego terminu decyduje data wpływu. Z kolei ogłoszenie laureatów planowane jest na maj.

Nagrodzeni za 2019 rok

Nagrody Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury w obecnym kształcie przyznawane są od 2013 roku. W roku 2020 nagrody za 2019 rok otrzymali: Paweł Passini, reżyser teatralny, twórca i dyrektor neTTheatre - Teatru w Sieci Powiązań – Nagroda Artystyczna Miasta Lublin za 2019 rok,  Magdalena Gach-Leziak, tłumaczka Polskiego Języka Migowego, pedagożka, surdopedagożka, terapeutka, wykładowczyni – Nagroda Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w 2019 roku, prof. dr hab. Urszula Bobryk, dyrygent, kierownik artystyczny Chóru Akademickiego UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej – Nagroda Miasta Lublin za Całokształt Działalności oraz Anna i Maciej Manieccy – Nagroda Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury za 2019 rok,

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.