Reklama

Reklama

Na Lubelszczyźnie będą nowe miejsca opieki dla przedszkolaków. Marszałek podpisał umowy o dofinansowanie

Opublikowano: 30 marca 2021 11:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Władze województwa podpisały umowy na edukację przedszkolną w ramach środków unijnych. Zarząd Województwa Lubelskiego przeznaczył na to łącznie blisko 19,5 mln zł. Dzięki środkom gmina Strzyżewice, Gmina Ryki i WSPiA w Lublinie będą mogły m.in. utworzyć miejsca opieki dla przedszkolaków.

Reklama

W czwartym konkursie w ramach tego działania, przeprowadzonym w ubiegłym roku, złożonych zostało 80 wniosków na łączną kwotę blisko 110 mln zł. Ostatecznie, dofinansowanie uzyskało 13 projektów o wartości blisko 19,5 mln zł, z czego wkład ze środków UE stanowi nieco ponad 16,5 mln zł.

Marszałek województwa podpisał we wtorek (30 marca) trzy umowy na łączną kwotę ponad 4,6 mln zł (w tym kwota dofinansowania unijnego to blisko 4 mln zł). Umowy odebrały: Gmina Strzyżewice (powiat lubelski) na realizację projektu pn. Wesołe przedszkole – poprawa jakości edukacji przedszkolnej w gminie Strzyżewice – łączna wartość projektu to nieco ponad 1,5 mln zł (dofinansowanie z UE wynosi blisko 1,3 mln zł); Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie na realizację projektu pn. Czas na przedszkole o łącznej wartości nieco ponad 1,3 mln zł (dofinansowanie z UE to nieco ponad 1,1 mln zł); Gmina Ryki (powiat rycki) na realizację projektu pn. Rozwój przedszkola integracyjnego w Rykach o łącznej wartości blisko 1,9 mln zł (dofinansowanie z UE to blisko 1,6 mln zł).

- To już czwarty konkurs dedykowany wsparciu w obszarze edukacji przedszkolnej. Zainteresowanie dofinansowaniem do powstawania nowych miejsc opieki oraz dostosowywania, już istniejących, do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami wciąż jest u nas bardzo duże - wyjaśniał Jarosław Stawiarski, marszałek Województwa Lubelskiego.

W ramach projektów zaplanowano utworzenie nowych miejsc opieki dla dzieci w wieku przedszkolnym, dostosowanie budynku i oferty do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, podniesienie kompetencji pracowników, wyposażenie przedszkola, czy poszerzenie oferty edukacyjnej oraz zakup zabawek i pomocy dydaktycznych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.