Reklama

Reklama

Na lubelskim lodowisku powstanie Punkt Szczepień Powszechnych

Opublikowano: wt, 20 kwi 2021 13:20
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Na lubelskim lodowisku powstanie Punkt Szczepień Powszechnych - Zdjęcie główne

Na lubelskim lodowisku powstanie Punkt Szczepień Powszechnych | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto Lublin organizuje Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19. Powstanie on na terenie Hali Icemanii, czyli na lodowisku przy Al. Zygmuntowskich. W Punkcie będzie można szczepić ponad 5 tys. osób tygodniowo.

Reklama

Powstanie 5 dodatkowych punktów szczepień

Miasto Lublin, tak jak inne samorządy powiatowe, otrzymało od Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wytyczne dotyczące powołania/uruchomienia punktów szczepień masowych. Zgodnie z informacją Lubelskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Lublinie powstanie dodatkowo 5 punktów szczepień masowych organizowanych i prowadzonych przez podmioty lecznicze (szpitale z dużym potencjałem szczepień). 

CZYTAJ TAKŻE: Szczepienia przeciwko COVID-19 dla kolejnych roczników. Sprawdź, kiedy możesz się zapisać

Za realizację zadań dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego na terenie województwa w zakresie działań przeciwepidemicznych odpowiada wojewoda. Szczepienie mieszkańców Lublina realizowane jest w ramach Narodowego Programu Szczepień realizowanego przez rząd. Na terenie województwa lubelskiego w tym Lublina, koordynatorem Narodowego Programu Szczepień jest Wojewoda Lubelski wraz z Lubelskim Oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia.

Będzie punkt szczepień powszechnych w Hali Icemanii

Miasto Lublin, we współpracy z 1 Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ w Lublinie, przystąpiło do organizacji Punktu Szczepień Powszechnych. Powstanie on przy Al. Zygmuntowskich 4 w obiekcie Icemanii. We wtorek (20 kwietnia) Miasto otrzymało decyzję Wojewody Lubelskiego udzielającą zgody na organizację PSP we wskazanej lokalizacji i przystąpiło do dalszych działań w zakresie przygotowania Punktu, zgodnie z przepisami prawa budowlanego oraz wymogami sanitarno-epidemiologicznymi.

- Od początku trwania pandemii ściśle współpracujemy ze służbami Wojewody Lubelskiego w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Lublina. W ramach realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciwko Covid-19 i otrzymaną dzisiaj decyzją Wojewody Lubelskiego o utworzeniu Punktu Szczepień Powszechnych przystępujemy do działań adaptacyjno-organizacyjnych wskazanego obiektu, które mają na celu jego odpowiednie dostosowanie i wyposażenie. Mamy nadzieję, że obiekt będzie gotowy w przyszłym tygodniu. Rozpoczęcie szczepień nastąpi natychmiast po otrzymaniu dostawy szczepionek. Jako samorząd tworzymy Punkt wraz ze Szpitalem Wojskowym, który zapewni odpowiednią kadrę medyczną pozwalającą na profesjonalne wykonywanie szczepień. Zakładamy, że w ramach Punktu tygodniowo szczepionkę otrzyma ponad 5 tys. osób - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus: rząd zmieni obostrzenia. Co w pierwszej kolejności?

Lokalizacja Punktu w Hali MOSIR Icemania przy Al. Zygmuntowskich 4, ma ułatwiać dojazd dla osób korzystających z komunikacji miejskiej i własnego samochodu. Dla tych drugich planowany jest duży parking. Punkt będzie dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami. a jego oznakowanie ma pozwolić z łatwością w dotarciu na szczepienie i bezpieczne opuszczenie budynku.

Zaszczepią ponad 5 tys. osób tygodniowo

W ramach Punktu funkcjonować ma 10 zespołów szczepiących, w których dziennie szczepionkę otrzyma nie mniej niż 720 osób, a tygodniowo ponad 5 tys. osób. Punkt czynny będzie od godz. 7.00 do 19.00 przez 7 dni w tygodniu.

W pomoc zaangażowane zostaną służby porządkowe. Cały obiekt będzie działał w ścisłym reżimie sanitarnym - zgodnie z zasadami dystansu społecznego, obowiązku noszenia maseczek i dezynfekcji rąk. Przewidziano również punkt udzielania pierwszej pomocy, a w sytuacjach koniecznych zapewniono transport medyczny do szpitala.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus w Lubelskiem: 587 zakażeń

Rozpoczęcie szczepień w tworzonym przez Miasto Lublin Punkcie Szczepień Powszechnych możliwe będzie z chwilą zapewnienia dostawy szczepionek. Możliwość zapisywania się na szczepienia w Hali Icemanii prowadzona będzie na dotychczas obowiązujących zasadach, czyli poprzez infolinię 989 lub e-Rejestrację.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.