Reklama

Reklama

Na lubelskiej Wieniawie powstanie ogólnodostępny parking

Opublikowano: czw, 21 sty 2021 06:00
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Na lubelskiej Wieniawie powstanie ogólnodostępny parking - Zdjęcie główne

Na lubelskiej Wieniawie powstanie ogólnodostępny parking | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W dzielnicy Wieniewa zostanie wybudowany parking z 40 miejscami postojowymi. Będą mogli na nim parkować wszyscy np. mieszkańcy dzielnicy, Lublina oraz osoby dowożące dzieci do pobliskich placówek oświatowych. Jest to jeden ze zwycięskich projektów VII edycji Budżetu Obywatelskiego.

Reklama

Budżet Obywatelski to budżet partycypacyjny. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W tegorocznej - VII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 18 234 osób, z czego 17 122  przez internet oraz 1112 za pomocą kart do głosowania w punktach stacjonarnych. Głosowanie trwało od 15 do 28 października. Mieszkańcy mieli do rozdzielenia 12,1 mln zł. Do realizacji wybrano 40 projektów z 82 zgłoszonych. Zrealizowane zostaną projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. 

Kosztem 350 tys. i dzięki 768 głosom Ratusz wykona projekt pn. "Budowa parkingu przy skrzyżowaniu ul. Puławskiej - ul. Zuchów w Lublinie". W planach jest utworzenie 40 miejsc postojowych. Zdaniem pomysłodawców rozwiązałaby to liczne problemy logistyczne mieszkańców dzielnicy, jak również osób dowożących dzieci do placówek oświatowych znajdujących się bezpośrednio przy tym skrzyżowaniu, takich jak Szkoła Podstawowa nr 21 im. Królowej Jadwigi, Przedszkole nr 10 w Lublinie, Żłobek nr 4 oraz Centrum Brytyjskie UMCS. Według autorów nie są to jednak jedyne skutki budowy. 

- Spowoduje, że mieszkańcy oraz osoby odbierające dzieci pozostawią swoje pojazdy w miejscach dozwolonych, nie niszcząc trawników, oraz niedawno wyremontowanego chodnika nie blokując płynności ruchu pieszego i samochodowego na ulicy Puławskiej - czytamy w opisie projektu. 

Planowany parking ma być ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców Lublina. Inwestycja przewiduje: wykonanie dokumentacji projektowej, wykonanie nawierzchni parkingu, wraz z rozbiórką istniejących ciągów komunikacyjnych na tym skrzyżowaniu, przebudowę istniejącego uzbrojenia podziemnego kolidującego z nowym parkingiem, przełożenie chodnika przy przedszkolu oraz ustwienie dwóch latarni ulicznych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.