Reklama

Reklama

Na autobusy nocne w Lublinie jeszcze poczekamy. ZTM wprowadzi inne zmiany

Opublikowano: 11 maja 2021 13:30
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Na autobusy nocne w Lublinie jeszcze poczekamy. ZTM wprowadzi inne zmiany - Zdjęcie główne

Na autobusy nocne w Lublinie jeszcze poczekamy. ZTM wprowadzi inne zmiany | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Od najbliższej soboty zostaną wprowadzone zmiany w kursowniu komunikacji miejskiej. Jednocześnie - mimo znoszenia obostrzeń, Zarząd Transportu Miejskiego nie planuje wznowienia kursów nocnych autobusów.

Reklama

Zgodnie z decyzją rządu w sobotę (15 maja) zostanie zniesiona część obostrzeń pandemicznych. W związku z tym m.in. gastronomia wznowi działalność, ale lokale będa mogły przyjmować klientów tylko w ogródkach restauracyjnych czy barowych. Mimo otwierających się restauracji, kawiarni czy pubów nie wrócą autobusy nocne. 

- Po planowanym, stopniowym uruchomieniu gastronomii, będziemy mieli możliwość prowadzenia obserwacji, w celu ewentualnego uruchomienia komunikacji nocnej. Niemniej trzeba zaznaczyć, że newralgiczna grupa, która korzysta z komunikacji nocnej – studenci – nie wraca na razie do nauki stacjonarnej. Bieżący miesiąc będzie dla nas czasem obserwacji i analiz - informuje Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublin.

CZYTAJ TAKŻE: Mieszkańcy chcą więcej autobusów linii nr 4. Jeździ na trasie Lublin-Dys

Za to ZTM planuje inne zmiany w komunikacji miejskiej. Od najbliższej soboty zostanie zwiększona częstotliwość kursowania linii nr 17, 26, 31, 57 i 150 do 15 minut w dzień powszedni w godzinach 6:30 - 17:00 (dotychczas linie kursowały co 20 minut). Poza tym, będzie przydzielona większa liczba pojazdów przegubowych do obsługi głównych linii trolejbusowych.

Zmieni się też obsługa komunikacyjna Zalewu Zemborzyckiego: w soboty i dni świąteczne wydłużenie wybranych kursów linii nr 15 do Dąbrowy i skierowanie do obsługi pojazdów przegubowych, w soboty i dni świąteczne skierowanie do obsługi linii nr 8 i 40 pojazdów przegubowych.

Z kolei w liniach podmiejskich zostanie zawieszone kursowanie linii nr 24 w soboty i dni świąteczne (na wniosek Wójta Gminy Niemce). Będzie zmniejszona liczba kursów linii nr 17 do/z Głuszczyzny we wszystkie dni tygodnia (na wniosek Wójta Gminy Głusk). Zmodyfikowane zostaną godziny kursowania linii nr 52 w sobotę (w uzgodnieniu z Wójtem Gminy Wólka).

CZYTAJ TAKŻE: Wraca autobus lini "GAJ" w Lublinie. Będzie można dojechać m.in. do ogródków działkowych

- Dodatkowo zmianie ulegają także  limity pasażerów w pojazdach. Od 15 maja br. dopuszczalna liczba osób w pojeździe to 50% wszystkich miejsc siedzących i stojących w pojeździe, przy czym połowa miejsc siedzących musi pozostać niezajęta. Stosowne oznaczenia w pojazdach, dotyczące dopuszczalnej liczby pasażerów w konkretnym pojeździe, zostaną zmodyfikowane - czytamy na stronie internetowej ZTM w Lublinie.

Aktualnie w komunikacji miejskiej może być zajętych 30 proc. wszystkich miejsc siedzących i stojących.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.