Reklama

Reklama

MPK Lublin będzie zarządzać nową strefą płatnego parkowania

Opublikowano: pt, 19 mar 2021 06:00
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

MPK Lublin będzie zarządzać nową strefą płatnego parkowania - Zdjęcie główne

MPK Lublin będzie zarządzać nową strefą płatnego parkowania | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie w trybie "z wolnej ręki" powierzył Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu Lublin zorganizowanie i zarządzanie nową podstrefą Strefy Płatnego Parkowania. Ma ona zacząć działać w czerwcu.

Reklama

25 parkomatów i ok. 440 miejsc parkingowych

Do obowiązków spółki będą należeć: wykonanie prac przygotowawczych, oznakiwania poziomego i pionowego P wraz z zamontowaniem urządzeń bezpieczeństwa ruchu, opracowanie projektu lokalizacji parkomatówi i wyposażenie podstrefy w 25 takich urządzeń, wdrożenie i administrowanie usługami płatności za parkowanie, w tym przy użyciu aplikacji mobilnych, prowadzenie Biura Strefy Płatnego Parkowania, zorganizowanie oraz prowadzenie systemu monitorowania i kontroli SPP przez co najmniej 5 kontrolerów, w zakresie uiszczania opłat za parkowanie, bieżąca obsługa, naprawa oraz konserwacja urządzeń do obsługi SPP oraz dbanie o terem wokół parkmatów. 

Łącznie powstanie blisko 440 miejsc parkingowych. Opłaty za postój w takich miejscach będą obowiązywały w dni robocze od godziny 8 do 18. O tym, że powstanie nowa podstrefa w październiku zeszłego roku zdecydowała Rada Miasta Lublin i już wtedy na sesji zapowiadano, że Miasto chciałoby powierzyć utworzenie i zajmowanie sie nia, miejskiej spółce, czyli w tzw. tybie "z wolnej ręki" - bez przetargu. Wartość zamówienia na ponad 1,2 mln zł.

Powodem jej powstania nowej podstrefy jest fakt, że zauważono wysokie zapotrzebowanie na miejsca postojowe szczególnie w rejonie szpitali i dworca autobusowego, występuje tutaj deficyt miejsc postojowych i ma to posłużyć promowaniu alternatywnych form transportu, w tym transportu zbiorowego. 

Gdzie rozciągnie się strefa?

W lubelską strefe płatnego parkowania zostaną włączone tereny: od al. Tysiąclecia i al. Solidarności otoczone ul. Prusa, Jaczewskiego, Obywatelską, Unicką, Podzamczem i Lwowską. Za parkowanie w tych miejscach kierowcy będą płacić przy ul. Jaczewskiego, Obywatelskiej, Sierocej, Biernackiego, Lubartowskiej, Szkolnej, Słowikowskiego, Cerkiewnej, Ruskiej, Nadstawnej, Targowej, Nowy Plac Targowy, Browarnej i Probostwo. W podstrefie znajdą się również ul. Ciasna i Wysoka oraz Al. Zygmuntowskie i al. Piłsudskiego. 

Stawki opłat

Stawki opłat jednorazowych oraz opłat abonamentowych i zryczałtowanych za postój pojazdów samochodowych w podstrefie D zostały na poziomie obowiązującym aktualnie w podstrefie C. Z kolei za godzinę kierowcy zapłacą 2 zł, za drugą 2,40 zł, za trzecią 2,80 zł, a za czwartą i każdą następną - 2 zł. Zaś cena biletu dobowego wyniesie 15 zł, miesięcznego abonamentu - 150 zł, półrocznego - 750 zł, a rocznego - 1,3 tys.zł. Mieszkańcy podstrefy D mają prawo do abonamentu „M”  za 150 zł rocznie, który pozwala im parkować na kilku ulicach wskazanych na blankiecie. Właściciele pojazdów hybrydowych mają możliwość kupowania abonament „E”, który kosztuje 80 zł za miesiąc. Z kolei osoby niepełnosprawne zapłacą za parking 5 zł miesięcznie z abonamentem „N”. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.