Reklama

Reklama

Mieszkańcy ul. Żniwnej w Lublinie nie chcą wielkich drzew

Opublikowano: 23 stycznia 2021 15:30
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Mieszkańcy ul. Żniwnej w Lublinie nie chcą wielkich drzew - Zdjęcie główne

Mieszkańcy ul. Żniwnej w Lublinie nie chcą wielkich drzew | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Radna Monika Kwiatkowska w imieniu mieszkańców ul. Żniwnej zaproponowała, żeby posadzić inne drzewa niż olbrzymie klony. Zdaniem mieszkańców drzewa mogą zniszczyć drogi, chodniki i zagrażać starym domom.

Reklama

W sprawie nasadzeń drzew przy ul. Żniwnej, radna miejska Monika Kwiatkowska (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierowała interpelację do prezydenta Żuka. Na wstępie zaznaczyła, że docierają do niej krytyczne uwagi mieszkańców tej ulicy. Uważają oni, że olbrzmie klony mogą zniszczyć infrastrukturę drogi i chodniki. Dlatego radna poprosiła o  przeprowadzenie dodatkowej analizy nasadzeń przy ulicy pod względem możliwości zmiany na znacznie mniejsze np. rodzaju klon kulisty. I dodała, że mieszkańcy są w stanie wskazać lepsze miejsca w ich dzielnicy do rozrostu tak dużych drzew. Podkreśliła również, że mieszkańcy nie mieli okazji do wyrażenia swojej opinii. 

- Mieszkańcy wskazują, iż nie mieli możliwości wypowiedzenia się w sprawie rodzaju nasadzeń, a także iż decyzję o posadzeniu 5 klonów podjęto bez konsultacji z nimi. Podkreślają też, że duże drzewa są zagrożeniem dla starych domów usytuowanych na tej ulicy szczególnie przy tak zmiennej i gwałtownej aurze z jaką mamy do czynienia ostatnimi czasy, nadmienię iż drzewa zostały posadzone na pasie zieleni o szerokości około Im - pisze Monika Kwiatkowska. 

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.