Reklama

Reklama

Miasto przeznaczy blisko 2 mln zł na opiekę stomatologiczną lubelskich uczniów

Opublikowano: czw, 4 lut 2021 06:00
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Miasto przeznaczy blisko 2 mln zł na opiekę stomatologiczną lubelskich uczniów - Zdjęcie główne

Miasto przeznaczy blisko 2 mln zł na opiekę stomatologiczną lubelskich uczniów | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Trwa konkurs na wybór realizatorów Programu profilaktyki próchnicy zębów dla uczniów lubelskich szkół w latach 2021-2023. Oferty przyjmowane są do 15 lutego. Na realizację programu w latach 2021-2023 przeznaczono blisko 2 mln zł.

Reklama

Głównym celem programu jest poprawa stanu uzębienia przez zmniejszenie występowania próchnicy zębów u dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych i ośrodków szkolno-wychowawczych w Lublinie.

- Program walki z próchnicą to jeden z kilku programów zdrowotnych realizowanych przez Miasto Lublin. Obecnie przyjmowane są zgłoszenia od podmiotów, które mają świadczyć opiekę stomatologiczną na rzecz lubelskich uczniów w latach 2021-2023. Mamy nadzieję, że sytuacja epidemiczna nie przeszkodzi w pełnej realizacji programu. Jego celem jest nie tylko bieżące leczenie i kontrola stanu uzębienia, ale także prowadzenie działań edukacyjnych, które podnoszą świadomość i pozwalają na utrwalenie dobrych nawyków. Ma to duże znaczenie dla utrzymania ogólnego zdrowia uczniów zarówno teraz, jak i w przyszłości - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

Realizowane od 2009 roku działania profilaktyczne pozwalają na zwiększenie dostępności do świadczeń opieki stomatologicznej w ramach funkcjonujących na terenie szkół gabinetów stomatologicznych i są uzupełnieniem świadczeń gwarantowanych udzielanych w ramach kontraktów z NFZ. W ramach budżetu Miasta Lublin w latach 2021-2023 program profilaktyczny obejmować będzie profilaktykę stomatologiczną (lakowanie i lakierowanie zębów), leczenie zębów materiałami światłoutwardzalnymi i działania edukacyjne. O objęciu dziecka opieką stomatologiczną w ramach programu decyduje zgoda jego rodziców lub opiekunów wyrażona w formie pisemnej.

Do konkursu mogą przystąpić podmioty wykonujące działalność leczniczą w zakresie opieki stomatologicznej. Formularz ofertowy oraz wzór oświadczeń i szczegółowe warunki konkursu znajdują się na stronie internetowej Ratusza. Możliwe jest też uzyskanie informacji w Wydziale Zdrowia i Profilaktyki Urzędu Miasta Lublin, ul. Spokojna 2, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30, w pokoju nr 296.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.