Reklama

Reklama

Miasto Lublin znowu pomoże branży gastronomicznej? Radni mają pomysł

Opublikowano: 23 kwietnia 2021 14:25
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Miasto Lublin znowu pomoże branży gastronomicznej? Radni mają pomysł - Zdjęcie główne

Miasto Lublin znowu pomoże branży gastronomicznej? Radni mają pomysł | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Przedłużenia zwolnienia lubelskiej branży gastronomicznej z opłat koncesyjnych za alkohol, chce trójka miejskich radnych. Przekonują, że branża ta jest jedną z bardziej poszkodowanych w trakcie pandemii. Proponują, by zdecydować o zwolnieniach jeszcze w tym miesiącu.

Reklama

Z powodu sytuacji pandemicznej i obostrzeń z nią związanych, branża gastronomiczna od drugiej połowy października zeszłego roku nie może prowadzić działalności stacjonarnej. Dlatego gastronomia jest jedną z bardziej poszkodowanych finansowo branż w pandemii. Żeby jej pomóc, w styczniu Rada Miasta Lublin uchwaliła, że lubelscy restauratorzy zostają zwolnieni z pierwszej raty opłaty za koncesję na sprzedaż alkoholu w 2021 roku, zaś termin wnoszenia kolejnych – drugiej i trzeciej został wydłużony do 31 października 2021 roku. 

CZYTAJ TAKŻE: Miasto Lublin z pomocą dla restauratorów. Są zwolnienia z opłat za koncesję i ogródki

Teraz grupa radnych miejskich skierowała interpelację do prezydenta Lublina - Krzysztofa Żuka. Chodzi o przedłużenie zwolnienia lubelskiej branży gastronomicznej z opiat koncesyjnych z tytułu sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. Proponują zwolnienie z kolejnego kwartału 2021 roku. 

- Kierując się dobrem lubelskich przedsiębiorców, parających się gastronomią i sytuacją, w jakiej znaleźli się w związku z ograniczeniem im możliwości prowadzenia działalności gospodarczej, w styczniu bieżącego roku Rada Miasta Lublin przyjęła stosowną uchwałę w tej sprawie, poprzedzoną naszą interpelacją. Na jej mocy przedsiębiorcy zwolnieni zostali z obowiązku wniesienia pierwszej raty opłaty za sprzedaż napojów alkoholowych - napisali: Monika Kwiatkowska, Maja Zaborowska i Marcin Nowak (wszyscy z klubu prezydenta Żuka).

Dalej wyjaśniają, że z uwagi na przedłużające się obostrzenia i związane z nimi konsekwencje, jakimi dotknięta została branża gastronomiczna, która w dalszym ciągu nie może prowadzić swojej działalności w obrębie lokalu, zasadnym rozwiązaniem jest przedłużenie obwiązujących rozwiązań pomocowych.

- Jedną z powinności przedstawicieli organów samorządowych jest troska o lokalny krwiobieg gospodarczy. Nie mamy zatem wątpliwości, że ten symboliczny gest, stanowiący skądinąd naturalną konsekwencję naszej styczniowej decyzji, stanie się kolejnym ważnym krokiem w kierunku pomocy branży szczególnie dotkniętej skutkami pandemii i związanymi z nią ograniczeniami w swobodzie prowadzenia działalności gospodarczej - czytamy w interpelacji.

CZYTAJ TAKŻE: Projekt "Frog Talk" w Lublinie. Uczniowie V LO chcą roślin w szkole

Na koniec radni poprosili, żeby przygotować odpowidnią uchwałę i wprowadzić ją do porządku obrad kwietniowej sesji Rady Miasta. Najbliższa sesja ma odbyć się w czwartek (29 kwietnia). 

Jeszcze nie ma odpowiedzi na interpelację.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.