Reklama

Reklama

Miasto Lublin poszerzy istniejący i zbuduje nowy chodnik w dzielnicy Za Cukrownią

Opublikowano: 22 stycznia 2021 06:00
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Miasto Lublin poszerzy istniejący i zbuduje nowy chodnik w dzielnicy Za Cukrownią - Zdjęcie główne

Miasto Lublin zbuduje chodnik i poszerzy obecny w dzielnicy Za Cukrownią | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Na terenie dzielnicy Za Cukrownią zostanie wybudowany brakujący odcinek chodnika i poszerzony istniejący. Jest to możliwe dzięki VII edycji Budżetu Obywatelskiego.

Reklama

Na projekt pn. "Rowerem na Polibudę" oddano 367 głosów w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego. Koszt zadania to 350 tys. zł.  Zakłada on wybudowanie brakującego odcinka chodnika i poszerzenie istniejącego w pobliżu Areny Lublin znajdującej się przy ul. Sportowej. Odcinek ten prowadzi w kierunku Politechniki Lubelskiej do ul. Wapiennej. Docelowo powstanie łącznik o długości 200 metrów i szerokości 4 m łączący Bystrzycę i parking przy boiskach treningowych na Arenie. Aktualnie odcinek ten składa sie z 100 m chodnika oraz 100 m powierzchni z kruszywa naturalnego.

- Na łączeniu tych odcinków notorycznie dochodzi do powstawania kałuży. Na potrzeby projektu nową nawierzchnię skalkulowano jako asfaltową, jednak docelowe rozwiązanie powinno być wybrane na etapie projektowania. Istniejący chodnik z kostki fazowanej nie jest przyjazny ani rowerzystom, ani części pieszych i najlepiej gdyby został wymieniony na płyty chodnikowe. Od strony parkingu należy przewidzieć wygodny wjazd dla rowerzystów na jezdnię - czytamy w opisie projektu. 

To jedyny projekt z dzielnicy Za Cukrownią, który będzie zrealizowany. Poza nim zgłoszono do Budżetu jeszcze dwa, ale nie zostaną one wykonane. Pierwszy to "Odwodnienie ulicy Dzierżawnej poprzez wybudowanie igłofiltrów (studni i pomp osuszających)", a drugi "Boisko księdza Chomicza", w ramach którego planowano wyrównanie nawierzchni boiska na ulicy Krochmalnej przy skrzyżowaniu z Diamentową i ustawienie piłkołapów za bramkami.

Budżet Obywatelski jest budżetem partycypacyjnym. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W tegorocznej - VII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 18 234 osób. Głosowanie trwało od 15 do 28 października, a mieszkańcy mieli do rozdzielenia 12,1 mln zł. Do realizacji wybrano 40 projektów z 82 zgłoszonych. Zrealizowane zostaną projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.