Reklama

Reklama

Miasto Lublin wyremontuje nawierzchnię i chodnik na Konstantynowie

Opublikowano: 4 stycznia 2021 08:11
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Miasto Lublin wyremontuje nawierzchnię i chodnik na Konstantynowie - Zdjęcie główne

Miasto Lublin wyremontuje nawierzchnię i chodnik na Konstantynowie | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Sfrezowanie starej nawierzchni, rozbiórka starego chodnika, ułożenie krawężników - to wszystko zostanie zrealizowane w ramach remontu zniszczonej ul. Karola Namysłowskiego na Konstantynowie. Jest to możliwe dzięki VII edycji Budżetu Obywatelskiego.

Reklama

Budżet Obywatelski jest budżetem partycypacyjnym. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W tegorocznej - VII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 18 234 osób. Głosowanie trwało od 15 do 28 października, a mieszkańcy mieli do rozdzielenia 12,1 mln zł. Do realizacji wybrano 40 projektów z 82 zgłoszonych. Zrealizowane zostaną projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. 

Głosujący zdecydowali, że w dzielnicy Konstantynów będzie wyremontowana nawierzchnia i chodnik na ul. Karola Namysłowskiego. Obecna nawierzchnia i chodnik są bardzo zniszczone, miejscami wybrakowana i zalana nierównym asfaltem lub brakiem płyt betonowych. Takie usterki powodują zagrożenie dla osób korzystających z chodnika i przejeżdżających ulicą samochodów.

- Zakres prac obejmuje sfrezowanie starej nawierzchni jezdni, rozbiórkę starych płyt chodnikowych, a w następnej kolejności ułożenie krawężników oraz ułożenie kostki brukowej na całej długości chodnika, regulację urządzeń wodno – kanalizacyjnych i  położenie nowej asfaltowej nawierzchni na długości około 1200m. - czytamy w opisie projektu. 

Koszty remontu nawierzchni oszacowano na 300 tys. zł, chodnika na 30 tys. zł, a dokumentacji projektowej na 20 tys. zł. Na inwestycję oddano 262 głosów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.