Reklama

Reklama

Miasto Lublin wyremontuje chodnik na ul. Polskiego Czerwonego Krzyża

Opublikowano: 8 stycznia 2021 08:08
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Miasto Lublin wyremontuje chodnik na ul. Polskiego Czerwonego Krzyża - Zdjęcie główne

Miasto Lublin wyremontuje chodnik na ul. Polskiego Czerwonego Krzyża | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego na terenie dzielnicy Ponikwoda zostanie wyremontowany chodnik na ul. Polskiego Czerwonego Krzyża. W przeszłości mieszkańcy tych okolic składali petycje do prezydenta Lublina w sprawie remontu.

Reklama

Budżet Obywatelski jest budżetem partycypacyjnym. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W tegorocznej - VII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 18 234 osób. Głosowanie trwało od 15 do 28 października, a mieszkańcy mieli do rozdzielenia 12,1 mln zł. Do realizacji wybrano 40 projektów z 82 zgłoszonych. Zrealizowane zostaną projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. 

Budżet pozwoli na realizację projektu pn. "Remont chodnika na ul. Polskiego Czerwonego Krzyża (PCK) w Lublinie", który zgłoszono jak projekt dzielnicy Ponikwoda. Ulica Polskiego Czerwonego Krzyża (przy cmentarzu przy ul. Unickiej) pozostała jako ostatnia na osiedlu, której chodnik jest wykonany z jednej strony ulicy. Przy drodze znajduje się np. przedszkole integracyjne.

- W roku 2018 i 2019 mieszkańcy składali do Prezydenta Miasta Lublin, petycje z prośbą o remont chodnika. Remont chodnika nie został zrealizowany z uwagi na ograniczone środki finansowe.Tym razem mieszkańcy liczą na realizację tak małego a istotnego dla społeczności lokalnej projektu - czytamy w opisie projektu. 

Chodnik byłby ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców oraz mieszkańców osiedla "Wiktoryn" i skrótem z wykorzystaniem przejścia dla pieszych przy ul. Budrysów do Alei gen. Władysława Andersa

Szacunkowy koszt inwestycji, na którą oddano 231 głosów, to 44 tys. zł. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.