Reklama

Reklama

Miasto Lublin szykuje stypendia dla laureatów i finalistów olimpiad oraz turniejów

Opublikowano: 19 marca 2021 11:40
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Miasto Lublin szykuje stypendia dla laureatów i finalistów olimpiad oraz turniejów - Zdjęcie główne

Miasto Lublin szykuje stypendia dla laureatów i finalistów olimpiad oraz turniejów | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto Lublin przyzna stypendia dla laureatów i finalistów olimpiad oraz turniejów. Można ubiegać się o nie do końca marca. Wysokość miesięcznego stypendium wynosi 25 proc. minimalnego wynagrodzenia za pracę.

Reklama

O stypendium mogą ubiegać się absolwenci szkół ponadpodstawowych, którzy uzyskali tytuł laureata lub finalisty olimpiad oraz turniejów i kontynuują naukę na lubelskiej uczelni wyższej. W ramach programu można otrzymać wsparcie o łącznej wysokości ponad 6 tys. zł.

- Poprzez stypendia chcemy wesprzeć młodych zdolnych ludzi, którzy podjęli studia w naszym mieście. Wsparcie finansowe pomoże im w codziennym funkcjonowaniu i umożliwi kontynuowanie nauki. Zachęcamy laureatów, finalistów olimpiad i turniejów do składania wniosków - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania.

Kandydaci, którzą chcą otrzymać pieniądze muszą spłenić łącznie kilka kryteriów. Mają to być studenci, którzy ukończyli w roku szkolnym poprzedzającym rok złożenia wniosku, szkołę ponadpodstawową, bez względu na organ prowadzący szkołę; uzyskali tytuł laureata lub finalisty zawodów stopnia centralnego olimpiady albo turnieju, organizowanych dla uczniów szkół ponadpodstawowych; są studentami pierwszego roku studiów I stopnia lub jednolitych studiów magisterskich na uczelni funkcjonującej na terenie Miasta Lublin; w terminie określonym regulaminem uczelni zaliczyli pierwszy semestr studiów I stopnia lub jednolitych studiów magisterskich.

Wysokość miesięcznego stypendium wynosi 25 proc. minimalnego wynagrodzenia za pracę.

Wnioski o przyznanie stypendium należy wysłać do 31 marca za pośrednictwem operatora pocztowego na adres Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin, ul. Narutowicza 37/39, 20-016 Lublin lub złożyć w jednym z pojemników na dokumenty udostępnionych w Biurach Obsługi Mieszkańców w następujących lokalizacjach: ul. Wieniawska 14, ul. Filaretów 44, ul. Kleeberga 12A, ul. Szaserów 13-15, ul. Leszczyńskiego 20, ul. Wolska 11. Istnieje też możliwość złożenia wniosku za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP) Urzędu Miasta Lublin dostępnej na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP), jeśli osoba składająca wniosek  posiada konto na platformie ePUAP profil zaufany albo certyfikat kwalifikowany.

Program wspierania laureatów i finalistów zawodów stopnia centralnego olimpiad oraz turniejów studiujących na terenie miasta Lublin realizowany jest od roku akademickiego 2015/2016. Ogółem przyznano dotychczas 135 stypendia na łączną kwotę 637,5 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.