Reklama

Reklama

Miasto Lublin odłożyło decyzje o nowych siedzibach Przedszkola nr 26 i XX LO

Opublikowano: czw, 18 lut 2021 14:45
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Miasto Lublin odłożyło decyzje o nowych siedzibach Przedszkola nr 26 i XX LO - Zdjęcie główne

Miasto Lublin odłożyło decyzje o nowych siedzibach Przedszkola nr 26 i XX LO | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W ostatni wtorek miała odbyć się sesja Rady Miasta, ale została odwołana. Prezydent wycofał wniosk o jej zwołanie. Radni mieli zdecydować, czy Przedszkole nr 26 zmieni siedzibę i czy zostanie utworzona dodatkowa siedziba XX LO.

Reklama

We wtorek (16 lutego) miała odbyć się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Lublin. W porządku obrad były tylko dwa punkty. Radni mieli podjąć uchwałę w sprawie zamiaru przekształcenia Przedszkola nr 26 w Lublinie i uchwałę w sprawie zamiaru utworzenia dodatkowej lokalizacji XX Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie.

W pierwszym przypadku proponowano zmianę siedziby przedszkola, które mieści się teraz przy ul. Rynek 12. Powodem rezygnacji z dotychczasowej lokalizacji była m.in wysokość kosztów najmu i konieczność przeprowadzenia remontów. W efekcie został wyłoniony oferent, który zobowiązał się do przygotowania lokalu na potrzeby Przedszkola przy ul. Kapucyńskiej 1a.

Natomiast w przypadku drugiej uchwały, 31 sierpnia planowano utworzyć przy ul. Krochmalnej 29 dodatkową lokalizację XX Liceum Ogólnokształcącego, które znajduje się przy ul. Tumidajskiego i wchodzi w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Orląt Lwowskich. Lekcje w nowej siedzibie miałaby mieć część uczniów z klas sportowych i chodziło o to, żeby mieli blisko do planowanej w tym rejonie Lubelska Akademia Futbolu.

Jednak sesje odwołano. Prezydent Lublina - Krzysztof Żuk cofnął wniosek o zwołanie obrad z uwagi na to, że w trakcie prac nad projektami uchwał, podczas obrad Komisji Oświaty i Wychowania RM podniesiono szereg nowych okoliczności, które wymagają dodatkowych konsultacji, dyskusji i rozmów, także z rodzicami uczniów oraz nauczycielami szkół i placówek, których dotyczą te projekty uchwał.

- Możliwość pozostawienia na najbliższy rok siedziby przedszkola w obecnej lokalizacji uzależniona jest od negocjacji z przedstawicielem właściciela kamienicy. Plany utworzenia przy ul. Krochmalnej dodatkowej lokalizacji XX LO pozostają nadal aktualne - wyjaśnia Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.