Reklama

Reklama

Miasto Lublin chce zasadzić ok. 1000 drzew. Ogłoszono konkurs

Opublikowano: 6 lutego 2021 17:11
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Miasto Lublin chce zasadzić ok. 1000 drzew. Ogłoszono konkurs - Zdjęcie główne

Ogłoszono konkurs | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Ratusz ogłosił konkurs w ramach którego w całym mieście ma zostać podzonych ok. 1000 drzew. Dodatkowo będą prowadzone działania edukacyjne dotyczące miejskiej zieleni. Na całą inwestycję przeznaczono 70 tys. zł i ma być zrealizowana do końca roku.

Reklama

Urząd Miasta ogłosił konkurs ofert na realizację zadania publicznego: działalność wspomagającą rozwój wspólnot i społeczności lokalnych. W ramach konkursu ma być zrealizowany projekt pt. "Drzewa dla każdej dzielnicy. Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza". Dzięki temu na terenie całego miasta zostanie zasadzonych ok. 1 tys, drzew, czyli po ok. 30 w każdej dzielnicy.

- Projekt nasadzeń powinien powstać w wyniku rozpoznania stanu posiadania oraz potrzeb poszczególnych dzielnic w uzgodnieniu z Radami Dzielnic oraz (w miarę możliwości pandemicznych) ich mieszkańcami - czytamy w ogłoszeniu konkursowym. 

Nasadzenia muszą być prowadzone przez specjalistyczną firmę ogrodniczą pod nadzorem inspektora nadzoru ds. zieleni. W ramach inwestycji mają być też przeprowadzone dzialania edukacyjne z zakresu znaczenia drzew w miejskich skupiskach i będą dotyczyć takich zagadanień jak np. zanieczyszczenia powietrza a drzewa, zasad planowania nasadzeń, wysp ciepła, dbania o drzewa i drzewa czy miejsce parkingowe? 

Na realizację przeznaczono 70 tys. zł. .Termin składania ofert upływa 26 lutego. Wyniki zostaną ogłoszone 22 marca. Dzialania mają być zrealizowane do końca roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.