Reklama

Reklama

Lublin: Strefa Płatnego Parkowania powiększy się lada chwila

Opublikowano: 31 maja 2021 15:05
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Strefa Płatnego Parkowania powiększy się lada chwila - Zdjęcie główne

Strefa Płatnego Parkowania powiększy się lada chwila | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Strefa Płatnego Parkowania w najbliższym czasie powiększy się o nowe ulice. Włączono je do nowej podstrefy "D”. W ten sposób powstało blisko 440 miejsc parkingowych.

Reklama

- Nadmiar samochodów przy bezpłatnej przestrzeni parkingowej powoduje niską rotację pojazdów wynikającą z długich okresów postoju, a to z kolei doprowadza do ignorowania przez niektórych kierowców zasad parkowania i zastawianie chodników, przejść dla pieszych i innej przestrzeni publicznej. Na obszarze uruchamianej podstrefy "D” zaobserwowano wysokie zapotrzebowanie na miejsca postojowe, szczególnie w rejonie szpitali i dworca autobusowego. Jednocześnie występował tam deficyt miejsc postojowych. Wprowadzenie opłat za postój zapewni zwiększenie rotacji parkujących pojazdów na tym obszarze. Takie rozwiązanie służy również promowaniu alternatywnych form transportu, w tym komunikacji miejskiej, co odzwierciedla przyjętą politykę transportową Miasta - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Podstrefa "D” obejmuje obszar Al. Zygmuntowskich i al. Piłsudskiego (od mostu na Bystrzycy do Al. Zygmuntowskich) oraz ulice: Ruską, Nadstawną, Targową, Nowy Plac Targowy, Biernackiego, Probostwo, Sierocą, Jaczewskiego, Lubartowską, Szkolną i Czwartek. Na terenie nowej podstrefy będzie 25 parkomatów. 

CZYTAJ TAKŻE: Strefa płatnego parkowania rozszerzona. Będzie podstrefa D, zapłacimy za postój koło szpitali

Stawki opłat jednorazowych, abonamentowych i zryczałtowanych za postój samochodów w podstrefie "D” są takie same jak w obowiązującej aktualnie podstrefie "C”. Za pierwszą godzinę parkowania opłata wyniesie 2,00 zł, za drugą godzinę 2,40 zł, za trzecią 2,80 zł i za każdą kolejną ponownie 2,00 zł.

W ramach nowej podstrefy wyznaczono 436 miejsc parkingowych, a na jej obszarze pracować będzie 5 kontrolerów. Dodatkowo dwie osoby będą odpowiedzialne za funkcjonowanie Biura Strefy Płatnego Parkowania, które działa przy ul. Lubartowskiej 72A. Jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.30. Punkt uruchomiono 24 maja, gdy rozpoczęła się też akcja informacyjna, poprzez dystrybucję ulotek. Kierowcy mogli znaleźć za wycieraczkami aut informację, że od 1 czerwca postój w tym miejscu będzie płatny. Nowa podstrefa ruszy we wtorek (1 czerwca). Decyzję o powiększeniu Strefy podjęła w październiku zeszłego roku Rada Miasta Lublin.

Organizację i zarządzanie podstrefą "D” w ramach Strefy Płatnego Parkowania powierzono miejskiej spółce MPK Lublin, która w minionych latach prowadziła już Strefę. Najpierw, w latach 2012-2016, w konsorcjum ze spółką City Park Group, a potem do końca marca 2020 jako podwykonawca.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.