Reklama

Reklama

Lublin: Na Starym Mieście można spotkać fundacje i Koła Gospodyń Wiejskich. Ruszyły Targi Ekonomii Społecznej

Opublikowano: pt, 10 wrz 2021 13:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Na Starym Mieście ruszyła kolejna edycja Targów Ekonomii Społecznej. To okazja, aby zapoznać się z ofertą podmiotów ekonomii społecznej, m.in. spółdzielni socjalnych, fundacji oraz warsztatów terapii zajęciowej.

Reklama

W Lubelskiem zarejestrowanych jest ponad 8 tysięcy podmiotów ekonomii społecznej, z czego aktywnie działa ponad 5 tysięcy. Największą grupę stanowią stowarzyszenia (84 proc.) oraz fundacje (12 proc.). W grupie podmiotów ekonomii społecznej duży udział stanowią Koła Gospodyń Wiejskich - 1248, co daje województwu lubelskiemu 3. miejsce w Polsce. Na Lubelszczyźnie funkcjonuje również 84 przedsiębiorstwa społeczne z czego 72 to spółdzielnie socjalne.

W tym roku Targi Ekonomii Społecznej organizowane są po raz dziesiąty. Jednocześnie po raz piąty odbywają się w ramach Europejskiego Festiwalu Smaków. Połączenie tych imprez ma gwarantować skuteczną promocję województwa lubelskiego oraz sektora ekonomii społecznej, stwarzać okazję do integracji i umożliwiać sprzedaż produktów i towarów wykonanych przez podmioty ekonomii społecznej. Głównym celem targów jest promocja działalności podmiotów ekonomii społecznej oraz integracja ich przedstawicieli z mieszkańcami województwa.

- Kondycja podmiotów funkcjonujących w obszarze ekonomii społecznej jest coraz lepsza. Jako samorząd województwa aktywnie wspieramy takie działania - mówił Zbigniew Wojciechowski, wicemarszałek Województwa Lubelskiego.

CZYTAJ TAKŻE: Konkursy wielkanocne dla kół gospodyń wiejskich z Lubelskiego, rozstrzygnięte

Targi Ekonomii Społecznej to wydarzenie, gdzie w jednym miejscu prezentują się przedsiębiorstwa społeczne, spółdzielnie socjalne oraz podmioty reintegracyjne działające w regionie, tworzące nowe miejsca pracy, działające na rzecz aktywizacji zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem. Podobnie jak w poprzednich latach wystawcy prezentują swoją ofertę w postaci rękodzieła artystycznego, produktów regionalnych o oryginalnych recepturach, oraz usług gastronomicznych. Można nie tylko kupić produkty od lokalnych podmiotów, ale również uzyskać informacje na temat inicjatyw z zakresu ekonomii społecznej realizowanych w regionie. W programie są również występy kół gospodyń wiejskich, bezpłatne warsztaty rękodzielnicze oraz konkursy z nagrodami nt. wiedzy o ekonomii społecznej.

Targi Ekonomii Społecznej zaczęły się w piątek (10 września) i potrwają do niedzieli (12 września) w godzinach od 10.00 do 18.00 na rynku Starego Miasta w Lublinie (przy Trybunale Koronnym). Dla odwiedzających otwarty będzie punkt informacyjny organizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.