Reklama

Reklama

Lubelskie Szerokie będzie lepiej oświetlone

Opublikowano: 13 stycznia 2021 12:41
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lubelskie Szerokie będzie lepiej oświetlone | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego w dzielnicy Szerokie pojawi się oświetlenie uliczne. Dzięki temu zostanie oświetlone m.in. przejście na przystanek autobusowy "Lipniak 02".

Reklama

Budżet Obywatelski jest budżetem partycypacyjnym. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W tegorocznej - VII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 18 234 osób. Głosowanie trwało od 15 do 28 października, a mieszkańcy mieli do rozdzielenia 12,1 mln zł. Do realizacji wybrano 40 projektów z 82 zgłoszonych. Zrealizowane zostaną projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. 

Dlatego w dzielnicy Szerokie będzie wykonany projekt pn. "Jasne Szerokie", na który oddano 320 głosów, a jego koszt to 272,2 tys. zł. Dzięki temu zostanie oświetlone przejście na przystanek autobusowy (pętla przy ul. Wojciechowskiej). Inwestycja obejmuje wybudowanie oświetlenia trzech ciągów pieszych. Autorzy projektu przekonują, że dzielnica pozbawiona jest podstawowej infrastruktury pozwalającej mieszkańcom na piesze podróże i korzystanie z przestrzeni miejskiej po zmroku. Zdaniem pomysłodawców, dzielnica szybko rozwija się, przybywa mieszkańców, bo powstaja nowe domy, to warto byłoby zadbać o podstawową infrastrukturę. 

- Planowane oświetlenie zapewni poczucie bezpieczeństwa osobistego dzieciom, kobietom i osobom starszym, a dodatkowo podwyższy walory estetyczne nowo wybudowanym ścieżkom dla pieszych oraz planowanym do zagospodarowania terenom zielonym - czytamy a opisie projektu. 

Pierwsze z planowanych oświetleń miałoby oświetlać ciąg pieszy łączący przystanek "Lipniak 02" (końcowy linii nr 39) i ul. Wygon. To chodnik, który łączy się również z placem zabaw w pobliżu ul. Łużyczan i okolicznymi terenami zielonymi. Drugie z oświetleń dotyczy ścieżki dla pieszych, która jest połączeniem ul. Dąbrówki oraz ul. Świętego Wojciecha. Jest ona często używana jako droga dojścia do przystanka autobusowego "Lipniak 02". Z kolei trzecie ma na celu oświetlić ścieżki dochodzącej do boiska sportowego w rejonie ul. Słowian i Biskupińskiej. Projekt uwzględnia też ustawienie koszy na śmieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.