Reklama

Reklama

Lubelski ZUS wypłaci ponad 400 tys. "trzynastek"

Opublikowano: 3 kwietnia 2021 15:51
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lubelski ZUS wypłaci ponad 400 tys. "trzynastek" - Zdjęcie główne

Lubelski ZUS wypłaci ponad 400 tys. "trzynastek" | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Do końca kwietnia ok. 416 tys. osób z województwa dostanie trzynaste świadczenie pieniężne. Chodzi o dodatkowe pieniądze dla osób pobierających emerytury, renty, nauczycielskie i rodzicielskie świadczenia.

Reklama

Jednorazowe dodatkowe świadczenie pieniężne otrzymają osoby pobierające: emerytury, renty, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, rodzicielskie świadczenia uzupełniające, świadczenia przedemerytalne i zasiłki przedemerytalne. Tzw. trzynastkę dostaną, jeśli mają prawo do wypłaty jednego z tych długoterminowych świadczeń na 31 marca.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci "trzynastki" ze świadczeniami przysługującymi za kwiecień.

- To znaczy, że emeryci i renciści otrzymają jeden przekaz lub przelew, który będzie sumą ich comiesięcznego świadczenia i trzynastki. Jeszcze przed Wielkanocą trzynastki z ZUS mogą spodziewać się osoby, których termin płatności podstawowego świadczenia przypada na 1, 5 lub 6 kwietnia. Zakład realizuje wypłaty z urzędu, czyli nie trzeba składać w tej sprawie żadnych wniosków. W województwie lubelskim trzynastki z ZUS otrzyma do końca kwietnia w sumie około 415 tysięcy osób - informuje Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Świadczenie wynosi 1250,88 zł brutto i w większości przypadków oznacza to 1022,30 zł "na rękę”. Wyjątkiem są renty rodzinne. Jeśli jedną rentę rodzinną pobiera kilka osób, to dostają jedną trzynastkę podzieloną na równe części. Takie dodatkowe świadczenia nie podlegają egzekucjom, czyli nie może ich zająć komornik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.