Reklama

Reklama

Lubelski Ratusz wybuduje nową infrastrukturę na LSM. W planach m.in. siłownie zewnętrzne i miejsca parkingowe

Opublikowano: 9 stycznia 2021 12:21
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lubelski Ratusz wybuduje nową infrastrukturę na LSM. W planach m.in. siłownie zewnętrzne i miejsca parkingowe - Zdjęcie główne

Lubelski Ratusz wybuduje nową infrastrukturę na LSM. W planach m.in. siłownie zewnętrzne i miejsca parkingowe | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W dzielnicy Rury powstaną nowe miejsca parkingowe, chodniki, siłownie zewnętrzne, a boisko przy jednej ze szkół przejdzie remont. Będzie to możliwe dzieki VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Na projekt oddano ponad 1,2 tys. głosów.

Reklama

Budżet Obywatelski to budżet partycypacyjny. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W tegorocznej - VII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 18 234 osób, z czego 17 122  przez internet oraz 1112 za pomocą kart do głosowania w punktach stacjonarnych. Głosowanie trwało od 15 do 28 października. Mieszkańcy mieli do rozdzielenia 12,1 mln zł. Do realizacji wybrano 40 projektów z 82 zgłoszonych. Zrealizowane zostaną projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. 

Wśród wybranych do realizacji projektów jest "LSM - miejsca parkingowe, chodniki, siłownie, remont boiska" zgłoszony z dzielnicy Rury. Zakłada on wybudowanie nowych miejsc parkingowych, remont chodnika, budowę siłowni zewnętrznych i remont boiska.

- Dotyczy bezpośrednio osiedli LSM imienia: Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Henryka Sienkiewicza i osiedla Piastowskiego. Prace remontowe zostaną również wykonane w okolicy jednego z Domów Studenckich UMCS. Z uwagi na charakter inwestycji i lokalizacje poszczególnych zadań, oddziaływanie projektu będzie dotyczyło wszystkich osiedli LSM i całej dzielnicy Rury - czytamy w opisie projektu. 

W ramach projektu będzie wykonanych 5 zadań. Pierwsze to rozbudowa istniejącego parkingu przy Przedszkolu nr 46 i w okolicy bloków przy ul. Pana Wołodyjowskiego 3 i 7, o dodatkowe 4 miejsca wraz z poszerzeniem drogi dojazdowej. Drugie to remont wyeksploatowanego chodnika przy ul. Bolesława Chrobrego w okolicy Domu Studenckiego UMCS na odcinku między schodami terenowymi na wysokości wejścia do akademika. Kolejne będzie polegać na wykonaniu siłowni zewnętrznej z tyrolką o długości 25 metrów na terenie Szkoły Podstawowej nr 29 im. Adama Mickiewicza. Czwarte to wykonanie to wykonanie siłowni zewnętrznej na terenie XXX Liceum Ogólnokształcącego im. księdza Jana Twardowskiego. Dzięki ostatniemu będzie wyremontowane boisko do koszykówki na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego wraz z dofinansowaniem wykonania tablic z koszami. 

- Projekt zapewnia dostępność osobom ze szczególnymi potrzebami. Siłownie będą posiadały urządzenia dla osób niepełnosprawnych, boisko jest tak usytuowane, że mogą do niego dojechać osoby niepełnosprawne, a naprawa nawierzchni umożliwi korzystanie z tego obiektu również osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich - czytamy dalej w opisie.

Koszt projektu to 350 tys. zł. Na pomysł oddano 1256 głosów.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.