Reklama

Reklama

Lubelski Ratusz podsumował konsultacje społeczne w sprawie Budżetu Obywatelskiego

Opublikowano: 19 stycznia 2021 06:00
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lubelski Ratusz podsumował konsultacje społeczne w sprawie Budżetu Obywatelskiego - Zdjęcie główne

Lubelski Ratusz podsumował konsultacje społeczne w sprawie Budżetu Obywatelskiego | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto podsumowało konsultacje społeczne w sprawie regulaminu Budżetu Obywatelskiego. Zgłoszono ponad 60 uwag. Przy okazji, poinformowano, że na przęłomie marca i kwietnia zacznie się nabór projektów do kolejnej - VIII edycji Budżetu.

Reklama

Urząd Miasta Lublin przedstawił raport z konsultacji społecznych dotyczących zasad realizowania Budżetu Obywatelskiego w ramach którego mieszkańcy decydują na co zostanie wydana część miejskiego budżetu. Dzięki temu są realizowane inwestycje ogólnomiejskie i dzielnicowe np. budowy ścieżek rowerowych, remonty chodników i ulic. Zgłoszono ponad 60 uwag do regulaminu. 

- Co roku rozmawiamy z mieszkańcami Lublina o tym, jakie zmiany chcą wprowadzić do regulaminu Budżetu Obywatelskiego. Miniony rok był szczególny ze względu na pandemię, tym bardziej cieszy nas fakt, że lublinianie tak licznie wzięli udział w konsultacjach. Dzięki uwagom regulamin jest modyfikowany, a środki finansowe inwestowane zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konsultacjach Budżetu Obywatelskiego. Jestem przekonana, że razem osiągniemy wspólne cele. Bez Was nie byłoby Budżetu Obywatelskiego - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Konsultacje kończą stary i rozpoczynają nowy cykl Budżetu. Ogłaszane są co roku po opublikowaniu wyników głosowania na projekty. Rozpoczęły się 17 listopada i trwały do 10 grudnia zeszłego roku. W ich trakcie mieszkańcy poruszyli temat kształtu projektów ogólnomiejskich. W zeszłym roku na projekt ogólnomiejski, realizowany w co najmniej dwóch dzielnicach można było przeznaczyć 1,5 mln zł, a w po konsultacjach pojawiła się propozycja zniesienia warunku dotyczącego 2 dzielnic. Jednocześnie wprowadzona ma być zasada, aby maksymalna kwota dla ogólnomiejskiego projektu wynosiła 1 mln zł. Mieszkańcy zgłaszali też, żeby projekty nie mogły obejmować tylko i wyłącznie przygotowania dokumentacji inwestycji.

Propozycje zmian w regulaminie BO wypracowane w ramach konsultacji z mieszkańcami zostaną skierowane na najbliższą sesję Rady Miasta Lublin. Radni zdecydują wtedy czy będą one obowiązywać w najbliższej  - VIII edycji. Nabór projektów do najbliższej planowany jest na przełom marca i kwietnia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.