Reklama

Reklama

Lubelski Ratusz chce zasadzić świąteczne choinki w mieście

Opublikowano: 14 stycznia 2021 06:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Ratusz ma plan co zrobić ze świątecznymi, żywymi choinkami. Mogą być one zasadzone w miejskiej przestrzeni, gdy tylko pozwoli na to pogoda.

Reklama

Mieszkańcy, którzy z okazji świąt Bożego Narodzenia, jako choinki mieli żywe drzewka w donicy, będą mogli dać im drugie życie. W sytuacji, gdy nie ma możliwości zasadzenia choinki do gruntu, drzewko można przynieść do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Głuskiej. Rośliny zostaną posadzone przez Biuro Miejskiego Architekta Zieleni w przestrzeni miasta, gdy tylko pozwoli na to pogoda. 
 
- W procesie powtórnego sadzenia choinek z donic do gruntu, niezwykle ważny jest proces hartowania. Drzewko, po tym jak przestanie być już świąteczną dekoracją mieszkania, należy przenieść do chłodniejszego pomieszczenia. Wystawione od razu na mróz, może ulec poważnemu uszkodzeniu. Niemniej są choinki, które z powrotem mogłyby wrócić do natury - mówi Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni.
 
Drzewka zostaną przyjęte, a decyzję o tym, czy będą zasadzone, podejmie pracownik Biura Miejskiego Architekta Zieleni po oględzinach i ocenie stanu, czy korzenie nie są zbyt uszkodzone, czy były regularnie podlewane, przechowywane w mieszkaniach o dużej wilgotności powietrza i w niewysokiej temperaturze. Choinki są przyjmowane do 8 lutego w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów przy ul. Głuskiej 6, w dni robocze: poniedziałek – środa w godz. 10.00-14.00, czwartek – piątek w godz. 14.00-18.00.
 
Przy okazji, Ratusz przypomina, że odbiór pozostałych poświątecznych choinek z terenu nieruchomości zamieszkałych, realizowany jest zgodnie z zasadami odbioru odpadów wielkogabarytowych w formie tzw. wystawki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.