Reklama

Reklama

Lubelski radny chce utworzenia Szkoły Mistrzostwa Sportowego

Opublikowano: sob, 20 lut 2021 14:00
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lubelski radny chce utworzenia Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Zdjęcie główne

Lubelski radny chce utworzenia Szkoły Mistrzostwa Sportowego | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Radny Piotr Choduń zaproponował utworzenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Lublinie. Miałby to być ośrodek szkoleniowy dla sportowców na wyższym poziomie, którzy chcą rywalizować z lepszymi od siebie.

Reklama

Radny miejski Piotr Choduń (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) w interpelacji do prezydenta Żuka zaproponował utworzenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Lublinie. Zaznaczył, że z wielkim entuzjazmem oraz dużą satysfakcją przyjąłe informację o zamiarze utworzenia dodatkowej lokalizacji XX Liceum Ogólnokształcącego, wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Orląt Lwowskich w Lublinie. Chodzi o to, żeby uczniowie z klas sportowych mieli blisko do planowanej w tym rejonie Lubelskiej Akademii Futbolu, która jest inwestycją miliardera Zbigniewa Jakubas - udziałowca Motoru Lublin. Dlatego poprosił o kontynuowanie działań, a nawet ich rozszerzenie w celu utworzenia Szkoły Mistrzostwa Sportowego w budynku przy ul. Krochmalnej 29 oraz wypracowanie przy udziale środowiska sportowego zasad jej funkcjonowania.

- Biorąc pod uwagę plany związane z utworzeniem Akademii Piłkarskiej Motor Lublin na terenie LKJ, oraz istniejącą już w pobliżu infrastrukturę sportową (Arena Lublin, Aqua Lublin, stadion LA) zasadnym jest ulokowanie w wyżej wymienionym obiekcie tego typu szkoły - przekonuje Piotr Choduń. 

Jego zdaniem "masowość sportowa" w Lublinie sprawdza się i jest społecznie potrzebna, jednak należy również umożliwić doskonalenie umiejętności zawodnikom na wyższym poziomie sportowym. Chodzi o to, by mogli rywalizować z jeszcze lepszymi od siebie i planować swoją przyszłość ze sportem zawodowym w charakterze zawodnika, trenera lub działacza sportowego.

- Połączenie sportu na wysokim poziomie, nie zapominając na żadnym etapie kształcenia ogólnego o nauce, wraz z psychofizycznym rozwojem młodego człowieka, kształtowaniem charakteru, samozaparcia oraz pomoc w strategicznym planowaniu swojej przyszłości umożliwiłoby nam w niedługim czasie być dumnym z wychowanków Miejskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego - podsumowuje radny. 

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.