Reklama

Reklama

Lubelski Park Rozwoju Przedsiębiorczości. Niedługo ruszy nabór

Opublikowano: 4 maja 2021 15:51
Autor: oprac. Joanna Niećko | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Lubelski Park Rozwoju Przedsiębiorczości. Niedługo ruszy nabór | foto Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A. zaprasza do udziału w projekcie Lubelski Park Rozwoju Przedsiębiorczości. Konkurs skierowany jest do osób fizycznych w wieku 30 lat i starszych mieszkających na terenie województwa lubelskiego. Maksymalna kwota unijnej dotacji to ponad 52 tys. zł.

Reklama

Celem konkursu jest zwiększenie liczby miejsc pracy w regionie poprzez stworzenie 66 nowych miejsc pracy na terenie województwa w 55 nowo powstałych firmach. Projekt zakłada przekazanie potrzebnej wiedzy 60 osobom oraz udzielenie 55 bezzwrotnych dotacji w wysokości do maksymalnie 27 tys.zł i wsparcia pomostowego do 2100 zł. przez okres 12 miesięcy.

Konkurs skierowany jest do osób fizycznych w wieku 30 lat i starszych mieszkających na terenie województwa lubelskiego. Zaplanowane w projekcie wsparcie w zakresie rozpoczynania i prowadzenia działalności gospodarczej skierowane jest do osób bezrobotnych (w tym zarejestrowanych w urzędzie pracy jako bezrobotne), biernych zawodowo, ubogich osób pracujących, osób pracujących na umowach krótkoterminowych lub cywilnoprawnych, których wynagrodzenie nie przekracza wysokości minimalnego wynagrodzenia. Z dotacji skorzystać mogą imigranci, reemigranci oraz osoby odchodzące z rolnictwa.

CZYTAJ TAKŻE: Przyznano dotacje na nowoczesne oświetlenie w Lubelskiem. Umowy odebrały gminy i szpital

W ramach pomocy zaplanowano: wsparcie szkoleniowo-doradcze, które przyczyni się do nabycia wiedzy i umiejętności niezbędnych do założenia oraz prowadzenia działalności gospodarczej: szkolenie ABC przedsiębiorczości; indywidualne wsparcie doradcze. Zaplanowano też: bezzwrotną dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej maksymalnie w kwocie do 27 tys. zł oraz wsparcie pomostowe dla założonych działalności gospodarczych przez pierwsze 12 miesięcy funkcjonowania w kwocie do 2,1 tys. zł miesięcznie.

Dokumenty rekrutacyjne będą przyjmowane w biurze projektu znajdującym się w siedzibie LPNT przy ul. Bohdana Dobrzańskiego 3 w Lublinie od 11 maja w godzinach 10.00 - 14.00.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.