Reklama

Reklama

Lubelski Kośminek doczeka się chodnika do przystanku MPK

Opublikowano: 5 stycznia 2021 06:00
Autor: | Zdjęcie: Print screen z profilu Facebook pn. "Projekt Bezpieczna Ulica"

Lubelski Kośminek doczeka się chodnika do przystanku MPK - Zdjęcie główne

Kośminek doczeka się chodnika do przystanku | foto Print screen z profilu Facebook pn. "Projekt Bezpieczna Ulica"

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego w dzielnicy Kośminek powstanie chodnik do przystanku MPK oraz Inkubatora Przedsiębiorczości. Na projekt oddano ponad 1,1 tys. głosów.

Reklama

Budżet Obywatelski to budżet partycypacyjny. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W tegorocznej - VII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 18 234 osób,. Głosowanie trwało od 15 do 28 października. Mieszkańcy mieli do rozdzielenia 12,1 mln zł. Do realizacji wybrano 40 projektów z 82 zgłoszonych. Zrealizowane zostaną projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe.

1127 głosami wybrano projekt "Bezpieczna Ulica – budowa chodnika do przystanku MPK", który będzie zrealizowany na terenie dzielnicy Kośminek - wzdłuż ul. Franczaka Lalka. 

- Pomimo dynamicznego rozwoju Osiedle Nowy Felin nie ma bezpośredniego i krótkiego połączenia z przystankiem MPK – brak chodnika od strony osiedla wzdłuż ul. Franczaka. Projekt zakłada budowę dwóch odcinków chodnika o łącznej długości ok. 480 m. Odcinek pierwszy (ok. 325 m) od skrzyżowania Doświadczalna / Franczaka do skrzyżowania Skalskiego / Franczaka i drugi odcinek (ok. 155 m) od skrzyżowania Skalskiego / Franczaka do  wysokości wjazdu na teren Inkubatora Przedsiębiorczości - czytamy w opisie projektu. 

Gdy powstanie chodnik, mieszkańcy osiedla zyskają bezpieczny i szybki dostęp do komunikacji miejskiej. Chodzi o przystanek "Instytut Agrofizyki 02", z którego komunikacja jeździ w stronę m.in. osiedla Nałkowskich, Al. Spółdzielczości Pracy, Dzbenina, osiedla Choiny, ul. Zana i osiedla Poręba. Mieszkańcy zyskają również dostęp do budynku Inkubatora Przedsiębiorczości przy ul. Franczaka, gdzie świadczone są usługi publiczne. Mieszczą się w nim gabinety lekarskie, rehabilitacja, doradztwo i realizacja projektów m.in. dla osób bezrobotnych i niepełnosprawnych. Oprócz tego, poprawi się wygląd okolicy, bo projekt zakłada ustawienie koszy na śmieci. Pojawią się one w rejonie przejść dla pieszych przy Skalskiego i Doświadczalnej. 

- Realizacja tej części projektu usprawni przede wszystkim komunikację pieszą w rejonie skrzyżowania Franczaka Lalka – Doświadczalna. Obecnie funkcjonujące tu przejście dla pieszych przez Franczaka prowadzi „donikąd”, brak jest chodnika, czy choćby jakiegokolwiek utwardzonego traktu pieszego (od strony os. Nowy Felin). Budowa chodnika „ucywilizuje” sytuacje pieszych korzystających z tego przejścia - czytamy dalej w opisie. 

Postępy w realizacji projektu można śledzić na dedykowanym mu profilu Facebook pn. "Projekt Bezpieczna Ulica". 

Kosz projektu wyniesie 10 tys. zł, a jego realizacja 170 tys. zł. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.