Reklama

Reklama

Lubelska "Węglin Arena" ma być nowocześniejsza. W planach jest zakup nowego sprzętu

Opublikowano: 20 stycznia 2021 12:13
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lubelska "Węglin Arena" ma być nowocześniejsza. W planach jest zakup nowego sprzętu | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Modernizacja placu zabaw, montaż stołu do tenisa, piłkarzyków i szachowego z krzesłami, budowa garażu i zakup sprzętu do pielęgnacji boiska - to wszystko zostanie zrealizowane w ramach inwestycji, która ma poprawić funkcjonalność Węglin Areny przy ul. Judyma. Będzie to możliwe dzięii VII edycji Budżetu Obywatelskiego.

Reklama

Budżet Obywatelski to budżet partycypacyjny. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W tegorocznej - VII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 18 234 osób, z czego 17 122  przez internet oraz 1112 za pomocą kart do głosowania w punktach stacjonarnych. Głosowanie trwało od 15 do 28 października.  Mieszkańcy mieli do rozdzielenia 12,1 mln zł. Do realizacji wybrano 40 projektów z 82 zgłoszonych. Zrealizowane zostaną projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. 

Wśród wybranych do realizacji projektów jest "Funkcjonalna i nowoczesna Węglin Arena – miejsce aktywnego spędzania czasu wolnego". Na miejsce inwestycji wybrano zespół boisk sportowych przy ul. Judyma 1, czyli nowy obiekt sportowo-rekreacyjny pod nazwą Węglin Arena, służący aktywności fizycznej mieszkańców Lublina, w szczególności mieszkańców dzielnicy Węglin Północny i Południowy.

- Obiekt ten może być jeszcze bardziej przyjazny i funkcjonalny dla mieszkańców w szczególności dla dzieci poprzez wymianę wysłużonego już placu zabaw wymagającego gruntownego remontu i wymiany zdecydowanej większości urządzeń. Dodatkowo projekt przewiduje uatrakcyjnienie terenu poprzez wybudowanie na nim tzw. „strefy betonowej” czyli stałych przyrządów do dyscyplin sportowych takich jak: tenis stołowy, teqball, szachy i piłkarzyki - czytamy w opisie projektu.

W planie jest też zakup urządzeń takich jak ciągnik jednoosiowy, ciągniczek-kosiarka z dodatkowymi urządzeniami, co zdaniem autorów projektów jest niezbędne do utrzymania obiektu w dobrym stanie w szczególności boiska ze sztuczną trawą i nawierzchni z trawy naturalnej. Koncepcja zakłada też postawienie garażu na ten sprzęt i doposażenie boisk w sprzęt sportowy i treningowy, który będzie służył użytkownikom obiektu korzystającym z niego na zasadach ogólnodostępności. 

- Będą to następujące rzeczy: mini bramki przenośne aluminiowe (4 szt.), przenośna bramka o wymiarze 5x2m, sprzęt treningowy (piłki nożne, piłki koszykowe, piłki siatkowe), rakiety do tenisa ziemnego, piłeczki do tenisa ziemnego, rakietki do tenisa stołowego, piłeczki do tenisa stołowego, zestawy do Speed-ball (2 szt.), sprzęt treningowy (pachołki, stożki, oznaczniki) - czytamy w opisie. 

Korzystanie z obiektu ma być bezpłatne. Jego administratorem jest Budowlany Klub Sportowy w Lublinie, który jest poddzierżawcą kompleksu sportowego i w ramach zawartej umowy z MOSiR "Bystrzyca" w Lublinie zapewnia jego ogólnodostępność dla mieszkańców Lublina.

Koszt projektu 224 tys. zł. Oddano na niego 476 głosów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.