Reklama

Reklama

Lubelscy terytorialsi przedstawili swoje plany na 2021 rok. W sobotę poligon

Opublikowano: 22 stycznia 2021 16:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Poligony, ćwiczenia w stałych rejonach odpowiedzialności, doskonalenie umiejętności bojowych i kompetencji przeciwkryzysowych oraz 8 terminów szkoleń dla ochotników - to plany 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W sobotę zacznie sie poligon.

Reklama

Poligony i indywidualne szkolenia dla terytorialsów

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej organizuje szkolenia dla swoich żołnierzy. Najbliższe zacznie się w sobotę (23 stycznia) na poligonie w Wędrzynie (województwo lubuskie) i weźmie w nim udział batalion lekkiej piechoty oraz kompania logistyczna. Zimowy poligon potrwa do 5 marca. W tym roku zaplanowano jeszcze poligon w od 31 lipca do 13 sierpnia i od 15 do 28 listopada.

- W kalendarzu szkoleniowym na rok 2021 nie może zabraknąć szkoleń indywidualnych, specjalisty oraz zgrywających prowadzonych w trybie weekendowym, które będą odbywać się zarówno w koszarach, jak i w stałych rejonach odpowiedzialności. Ich celem jest budowanie i doskonalenie umiejętności bojowych żołnierzy OT. Szczególny nacisk będzie położony na szkolenia przeciwkryzysowe, rozwijające nowe kompetencje żołnierzy OT, aby skutecznie wspierać lokalną społeczność i władze samorządowe w walce z pandemią, czy też podczas usuwania skutków różnego rodzaju klęsk żywiołowych - informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 LBOT. 

Harmonogram ćwiczeń będzie dostosowywany do aktualnej sytuacji pandemicznej, a niektóre szkolenia będą odbywać się zdalnie za pomocą platform e-lerningowych. 

Szkolenia dla ochotników

W planach na ten rok są też szkolenia dla nowych ochotników. W sumie odbędzie się ich 8, w tym 6 szkoleń podstawowych, tzw. „szesnastek” oraz 2 wyrównawcze dla żołnierzy rezerwy. Pierwsza „szesnastka” już miała miejsce - w ramach "Ferii z WOT” szeregi 2 LBOT zasiliło 66 ochotników. Kolejne szkolenie rusza 30 stycznia w Zamościu. Następne „szesnastki” dla osób, które chcą dołączyć do terytorialsów zaplanowane są w terminach: 13-28.03., 8-23.05., 26.06.-11.07., 11-26.09., 20.11.-05.12. Z kolei żołnierze rezerwy będą mieli do wyboru jeszcze 2 terminy na odbycie szkolenia wyrównawczego: 17.04. i 09.10. 

Mieszkańcy Lubelszczyzny, którzy są zainteresowani służbą w szeregach 2 LBOT, pierwsze kroki powinni kierować do jednej z Wojskowych Komend Uzupełnień – w Lublinie, Puławach, Białej Podlaskiej, Chełmie lub Zamościu. Wniosek o powołanie do służby, można również złożyć przez Internet poprzez platformę ePUAP. Inną opcją jest skorzystanie z pomocy rekruterów 2 LBOT, do którzy kontakty znajdują się na stronie https://www.wojsko-polskie.pl/2bot/. 

- Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej to przede wszystkim dobra inwestycja zarówna w rozwój osobisty, jak i zawodowy. WOT oferuje atrakcyjne kursy oficerskie, podoficerskie, specjalistyczne, możliwość zdobycia cennych doświadczeń, a także udział w ciekawych szkoleniach z użyciem nowoczesnego sprzętu. Dużym atutem WOT jest możliwość pogodzenia służby wojskowej z życiem zawodowym i rodzinnym - podkreśla kpt. Stanula. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.