Reklama

Reklama

Lubelscy harcerze i skauci dostaną działkę przy ul. Filaretów? Jest kilka warunków

Opublikowano: 1 marca 2021 15:16
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lubelscy harcerze i skauci dostaną działkę przy ul. Filaretów? Jest kilka warunków - Zdjęcie główne

Lubelscy harcerze i skauci dostaną działkę przy ul. Filaretów? Jest kilka warunków | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Lubelscy harcerze i skauci potrzebują miejsca na zbiórki i spotkania. Dlatego dwójka radnych zaproponowała, by przekazać im działkę przy ul. Filaretów. Okazuje się, że jest to możliwe pod kilkoma warunkami.

Reklama

Monika Orzechowska i Bartosz Margul (oboje z klubu radnych prezydenta Krzysztofa Żuka) we wspólnej interpelacji do prezydenta Lublina, zwrócili się o pomoc dla lubelskich harcerzy i skautów. Chodzi o przeznaczenie niewielkiego terenu na miejsce zbiórek i spotkań. Radni przypominają, że w toku rozmów z urzędnikami Urzędu Miasta już w 2017 roku wytypowano wstępną lokalizację na działce miejskiej położonej w wąwozie w dzielnicy Kalinowszczyzna w okolicach ul. Wołyńskiej. Ale z uwagi na zagęszczenie różnych obiektów w tym rejonie (boisko, siłownia, wybieg dla psów, plac zabaw) ostatecznie odstąpiono od stworzenia takiego miejsca w tej lokalizacji.

- Najnowszym pomysłem na umiejscowienie skweru jest wąwóz pomiędzy Czubami i LSM - mniej więcej w okolicach wiaduktu przy ul. Filaretów. W tym rejonie nie ma dużego zagęszczenia miejskich obiektów, a okoliczny teren daje szerokie możliwości dla harcerskiej aktywności. Miejsce to wspomoże działalność organizacji zrzeszających w Lublinie kilka tysięcy młodych ludzi, będzie to także szansa na organizowanie spotkań wykraczających w swoim charakterze poza obszar miasta Lublin, czy nawet województwa lubelskiego - napisali radni, dodając, że w maju tego roku, przypada setna rocznica powołania do życia jednej organizacji - Chorągwi Lubelskiej ZHP.

Z odpowiedzi władz miasta wynika, że analiza zasobu nieruchomości Gminy Lublin wykazała, iż część działki przy ul. Filaretów 29, mogłaby zostać przeznaczona na miejsce zbiórek i spotkań organizacji.

- Określenie formy i charakteru udostępnienia części nieruchomości wymaga przedstawienia projektu zagospodarowania miejsca spotkań (wraz z mapą opisywanego terenu na działce nr 22/3) i wskazania zasad jego funkcjonowania. Jednocześnie informuję, iż szczegółowa lokalizacja takiego miejsca powinna zostać uzgodniona z Biurem Partycypacji Społecznej oraz Wydziałem Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Lublin, ponieważ przedmiotowa nieruchomość jest przedmiotem zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego - napisał Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju.

Oprócz tego, podkreślił, że ze względu na to, iż działka przeznaczona jest w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod tereny miejskiej zieleni publicznej (parki, skwery, zieleńce), projekt należy uzgodnić z Wydziałem Architektury i Budownictwa oraz Wydziałem Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.