Reklama

Reklama

KUL zachęca do uczestnictwa w Tygodniu Miłosierdzia

Opublikowano: 12 kwietnia 2021 05:00
Autor: oprac. Joanna Niećko | Zdjęcie: Wikipedia

KUL zachęca do uczestnictwa w Tygodniu Miłosierdzia - Zdjęcie główne

KUL zachęca do uczestnictwa w Tygodniu Miłosierdzia | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Rektor KUL poinformował, jak będzie wyglądał rozpoczynający się Tydzień Miłosierdzia. Zachęca przy okazji do aktywnego zaangażowania w Bractwo Adorcji Najświętszego Sakramentu.

Reklama

- Niedziela i Tydzień Miłosierdzia Bożego to dobra okazja do aktywnego zaangażowania w uniwersyteckie Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu - podkreślił rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ks. prof. Mirosław Kalinowski.

Dodał, że bractwo adoracyjne funkcjonuje od kilku tygodni na KUL, a propozycja przyłączenia się do niego dotyczy całego akademickiego Lublina.

- Obecnie odbywa się codzienna adoracja w kościele akademickim, ale prowadzimy prace nad utworzeniem specjalnej kaplicy adoracyjnej Najświętszego Sakramentu, która będzie zlokalizowana w jednym z budynków w kampusie głównym naszego uniwersytetu. W kaplicy tej planujemy m.in. codzienną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz transmisję online w mediach społecznościowych. Ponadto od tegorocznej Niedzieli Miłosierdzia Bożego, codziennie od godz. 15.00 do 16.00, czyli w Godzinie Miłosierdzia, w kościele akademickimi istnieje możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. W konfesjonale będą dyżurowali ojcowie jezuici, którzy prowadzą duszpasterstwo akademickie KUL oraz księża wykładowcy i doktoranci - poinformował ks. prof. Kalinowski.

Rektor podkreślił, że Święto Miłosierdzia Bożego, ustanowione przez patrona i wieloletniego profesora lubelskiego uniwersytetu – św. Jana Pawła II, jest wezwaniem do modlitwy o pokój na świecie i nawrócenie, tych którzy odrzucają Boga.

- Nasza wspólnota akademicka jest szczególnie zaproszona do tej modlitwy przez swojego najznakomitszego profesora i wykładowcę – Karola Wojtyłę, późniejszego wielkiego papieża. Jezus w objawieniach św. siostry Faustyny przekazał, że nawet najwięksi grzesznicy, osoby z marginesu społecznego, często potępiane i wykluczane przez ludzi, jeśli zwrócą się z ufnością i wiarą do Boga, otrzymają jego łaskę. Dzisiejsze święto i cały Tydzień Miłosierdzia wzywają nas do modlitwy oraz do budowania relacji wzajemnego zrozumienia, przebaczenia, szacunku i dialogu. To także czas proszenia o ustanie pandemii, modlitwy za jej ofiary, ich rodziny i tych wszystkich, którzy niosą pomoc chorym - powiedział ks. prof. Kalinowski.

Zaznaczył, że człowiek doświadczający Bożego Miłosierdzia wprowadza pokój, unika podziałów, jest otwarty, ale okazuje jednocześnie szacunek dla wartości oraz tworzy przestrzeń pojednania. - Chcemy by tak właśnie funkcjonował nowoczesny katolicki uniwersytet - dodał rektor KUL.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.