Reklama

Reklama

KUL podpisał porozumienie z Wyższą Szkołą Policji i z burmistrzem Szczytna

Opublikowano: 25 marca 2021 07:45
Autor: oprac. Joanna Niećko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Katolicki Uniwersytet Lubelski podpisał porozumienie i list intencyjny. Pierwszy dokument podpisano z Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie, a drugi z burmistrzem Miasta i Gminy Szczytna.

Reklama

Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, ks. prof. Mirosław Kalinowski podpisał porozumienie o współpracy naukowo - dydaktycznej z Wyższą Szkoła Policji w Szczytnie. Ma ono gwarantować m.in. wspólne badania i projekty naukowe, szczególnie jeśli chodzi o kryminologię, o utworzenie której stara się uczelnia.

Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, insp. dr hab. Iwona Klonowska, prof. WSPol podkreśliła, że uczelnie mają w planach projekty naukowe i publikacje, współorganizację konferencji, seminariów i sympozjów, a także wymianę studentów oraz kadry naukowej.

Podpisany został też list intencyjny w sprawie współpracy z burmistrzem Miasta i Gminy Szczytna Krzysztofem Mańkowskim. Przyszła współpraca obu instytucji dotyczyć będzie organizacji "Ogólnopolskich Dni Sienkiewiczowskich” w Szczytnie. Projekt ma promować osobę i dzieła przełomu XIX i XX wieku, pierwszego polskiego laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury (1905 r.) - Henryka Sienkiewicza. Noblista przebywał w Szczytnie w 1908 r. w związku z publikowaniem w lokalnej gazecie fragmentów "Krzyżaków”. Zamek w Szczytnie uczynił w tej powieści siedzibą komtura krzyżackiego, co przybliżyło miasto czytelnikom.

- Ze strony KUL w projekcie uczestniczyć będą m.in. pracownicy Instytutu Literaturoznawstwa. Warto przy tym zaznaczyć, że na KUL badania nad polską literaturą prowadzone są od ponad 100 lat - podkreśla rektor KUL, ks. prof. Mirosław Kalinowski.

Porozumienie i list podpisano w środę (24 marca).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.