Reklama

Reklama

KUL i Polska Fundacja Narodowa zaczynają współpracę

Opublikowano: 16 lutego 2021 16:17
Autor: oprac. Joanna Niećko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II i Polska Fundacja Narodowa podpisały list intencyjny w sprawie współpracy. Działania będą prowadzone w ramach Akademii Nowoczesnych Mediów i Komunikacji KUL.

Reklama

W ramach współpracy między Katolickim Uniwersytetem Lubelskim a Polską Fundacją Narodową planowane są takie działania jak: promocja polskiej nauki, kultury, historii, potencjału gospodarczego i technologicznego oraz realizacja wspólnych projektów, w tym multimedialnych i edukacyjnych, kierowanych m.in. do młodzieży, mediów krajowych i zagraniczych oraz Polonii i Polaków za granicą. Wspólne działania KUL i PFN będą prowadzone w ramach Akademii Nowoczesnych Mediów i Komunikacji KUL.  

List intencyjny w sprawie współpracy, w siedzibie Polskiej Fundacji Narodowej w Warszawie, podpisali ks. prof. Mirosław Kalinowski, rektor KUL, dr Marcin Zarzecki, Prezes Zarządu PFN i Michał Góras z Zarządu PFN. 

- Polska Fundacja Narodowa i Katolicki Uniwersytet Lubelski reprezentują wspólne wartości. Nowe media umożliwiają dotarcie z przekazem do społeczności na całym świecie. W związku z tym to naturalne partnerstwo, które przysłuży się do kształtowania wizerunku Polski i polskiego społeczeństwa, promowania polskiej kultury, historii i tradycji. Działania te będą odbywały się m.in. w ramach Akademii Nowoczesnych Mediów i Komunikacji KUL, z którą współpracuje Polska Fundacja Narodowa - podkreśla rektor KUL, ks.prof.Mirosław Kalinowski.

Polska Fundacja Narodowa powstała w 2016 roku. Jednym z jej celów statutowych jest działalność naukowa, naukowo-techniczna,oświatowa, kulturalna m.in. w zakresie: podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.