Reklama

Reklama

Konkurs "90 lat lotnictwa policyjnego”. Wyłoniono zwycięzców

Opublikowano: 25 lipca 2021 11:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W związku z 90. rocznicą powstania Lotnictwa Policyjnego z inicjatywy Biura Edukacji Historycznej - Muzeum Policji KGP zorganizowano konkurs modelarski poświęcony lotnictwu policyjnemu.

Reklama

Pierwsza pracownia modelarska powstała w Warszawie w 1909 roku. Jak podają organizatorzy, celem konkursu była właśnie popularyzacja historii i tradycji lotnictwa policyjnego w społeczeństwie. Modelarze mieli możliwość zaprezentowania modeli statków powietrznych wykorzystywanych w policyjnej służbie na przestrzeni ostatnich dziewięciu dekad, począwszy od tych konstrukcji, które używane były do szkolenia funkcjonariuszy Policji Państwowej, do współczesnych śmigłowców wykorzystywanych obecnie w lotnictwie policyjnym.

Komisja konkursowa w składzie: podinsp.. Krzysztof Musielak, dyrektor Biura Edukacji Historycznej – Muzeum Policji, insp. Dariusz Zięba, dowódca Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA” oraz insp. Robert Sitek, naczelnik Zarządu Lotnictwa Policji GSzP KGP oraz insp. Adam Kachel, zastępca dyrektora Głównego Sztabu Policji KGP przyznała Puchar Komendanta Głównego Policji w konkursie "90 lat lotnictwa policyjnego” Andrzejowi Maciejczakowi za model śmigłowca Mi-2 w skali 1:33 wykonany z kartonu. Nagrodę Dyrektora Muzeum Lotnictwa w Krakowie otrzymał Krzysztof Koza również za model tego samego typu, ale wykonany z plastiku w skali 1:72, a nagrodę Dyrektora Muzeum Sił Powietrznych przyznano Michałowi Kulopowskiemu za plastikowy model samolotu An-2 w skali 1:48. Ten ostatni modelarz otrzymał także wyróżnienie od Kółka Modelarskiego "Barwa i Broń” za plastikowy model policyjnego śmigłowca Mi-2 w skali 1:72.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Zwłoki w samochodzie na Felinie. Mężczyzna pracował na wysokości

Nagrody wręczyli: w imieniu Komendanta Głównego Policji podinsp.. Krzysztof Musielak, w imieniu dyrektora Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie Jacek Brassare i w imieniu dyrektora Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie Roman Błachnio.

Organizatorzy podkreślają, że dołożą starań, żeby konkurs był kontynuowany w przyszłości i w formule, uwzględniającej też inne rodzaje modelarstwa, szczególnie samochodów, łodzi i pojazdów specjalnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

    J... P..

    Historia i tradycja zaczyna wracać w całej milicji.