Reklama

Reklama

Kończą się konsultacje społeczne programu dotyczącego ochrony środowiska w Lublinie

Opublikowano: 11 stycznia 2021 17:36
Autor: oprac. Joanna Niećko | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Kończą się konsultacje społeczne programu dotyczącego ochrony środowiska w Lublinie - Zdjęcie główne

Kończą się konsultacje społeczne programu dotyczącego ochrony środowiska w Lublinie | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Jeszcze do wtorku trwają konsultacje projektu Programu ochrony środowiska dla Miasta Lublin na lata 2020-2023 z perspektywą do roku 2027. Program ma m.in. wyznaczać cele i kierunki działań na rzecz ochrony środowiska w mieście.

Reklama

Urząd Miasta Lublin przypomina, że do wtorku (12 stycznia) do końca dnia, mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi do konsultowanego projektu Programu ochrony środowiska dla Miasta Lublin na lata 2020-2023 z perspektywą do roku 2027.

- Konsultowany dokument zawiera charakterystykę aktualnego stanu środowiska oraz wyznacza cele i kierunki działań koniecznych do realizacji dla jego ochrony. Program umożliwia również koordynację działań inwestycyjnych podejmowanych przez różne instytucje i podmioty. Określone w nim priorytety, cele i działania posłużą budowaniu postaw i zachowań mieszkańców Lublina, które będą sprzyjały poprawie warunków życia w mieście, przy zachowaniu walorów środowiska naturalnego na jego terenie - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

W Programie wyznaczono obszary interwencji, cele środowiskowe oraz wskaźniki monitoringu środowiska. W ramach każdego celu określono zadania przewidziane do realizacji, mające wyeliminować wskazane problemy środowiskowe. Powyższe działania określono dla kilku obszarów interwencji i są to: ochrona klimatu i powietrza, zagrożenie hałasem, pola elektromagnetyczne, gospodarowanie wodami, gospodarka wodno-ściekowa, zasoby geologiczne, gleby, gospodarka odpadami i zapobieganie powstawaniu odpadów, zasoby przyrodnicze, zagrożenie poważnymi awariami oraz edukacja ekologiczna.

Uwagi i wnioski do Programu można składać w formie pisemnej, wysyłając je na adres: Urząd Miasta Lublin Wydział Ochrony Środowiska, ul. T. Zana 38, 20-601 Lublin lub składając je w Biurach Obsługi Mieszkańców na terenie miasta. Wnioski można również kierować na adres e-mail: [email protected] lub poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą ePUAP.

Projekt Programu dostępny jest na stronie internetowej Ratusza. Istnieje także możliwość zapoznania się z nim w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin (ul. Tomasza Zana 38, 20-601 Lublin, pokój 104), w godz. 8.00-14.30, po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie, pod numerem telefonu 81 466 26 33.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.