Reklama

Reklama

Katolicki Uniwersytet Lubelski zaczyna rekrutację na studia

Opublikowano: 7 maja 2021 06:44
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Katolicki Uniwersytet Lubelski zaczyna rekrutację na studia - Zdjęcie główne

Katolicki Uniwersytet Lubelski zaczyna rekrutację na studia | foto Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II zaczyna rekrutację na studia na studia stacjonarne I i II stopnia oraz jednolite magisterskie. Uczelnia proponuje blisko 50 kierunków.

Reklama

W środę (5 maja) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II rozpoczęła się rejestracja na studia. Do wyboru są takie kierunki jak np. prawo, psychologia, teologia, filologia angielska, dziennikarstwo, położnictwo, lingwistyka stosowana i stosunki międzynarodowe. Nowością jest położnictwo - studia stacjonarne I stopnia oraz dietetyka w Filii KUL w Stalowej Woli, gdzie w planach również uruchomienie nauk o rodzinie, administracji oraz bezpieczeństwa narodowego (tych kierunków nie ma jeszcze na liście). Oferta ma być aktualizowana po 10 maja.

CZYTAJ TAKŻE: Wirtualne Dni Otwarte na KUL za nami [WIDEO]

- "Wspólnota wiedzy – Razem ku mądrości” to hasło towarzyszące tegorocznej kampanii rekrutacyjnej. Wpisuje się ono w charakter działalności KUL, którego jednym z wyznaczników jest przekazywanie studentom wiedzy, w poczuciu, że są oni ważną częścią wspólnoty akademickiej. To kształcenie powiązane z wartościami, w duchu wiedzy, mądrości, prawdy. Tradycja i nowoczesność - mówi Monika Stojowska, rzecznik prasowy KUL.

Rekrutacja potrwa do 8 lipca, a w przypadku studiów II stopnia w języku angielskim do 15 lipca. Po 21 lipca rozpocznie się nabór wolny. Natomiast nabór do Szkoły doktorskiej KUL rozpocznie się 28 lipca i potrwa do 29 sierpnia. W ofercie jest 11 dyscyplin.

Z kolei od 1 marca do 6 kwietnia 2021 trwał I etap rejestracji cudzoziemców spoza UE na studia w języku angielskim. W systemie zarejestrowało się około 900 kandydatów głównie z państw Afryki (Nigeria, Ghana, Zimbabwe, Rwanda) i częściowo z Azji (Rosja, Indonzja, Turcja), pojedyncze zgłoszenia z USA - ponad 520 kandydatów spełniło kryteria rejestracji i zostało dopuszczonych do postępowania konkursowego (konkurs ocen na świadectwie i dyplomie). Kandydatów z Polski oraz krajów UE – studia w j. angielskim - rekrutować będziemy od 5 maja do 8 lipca. Tu obowiązuje tryb konkursowy.

CZYTAJ TAKŻE: UMCS w Lublinie zaczyna rejestrować kandydatów na studia

Na KUL kształci się ponad 10 tysięcy studentów. Uczelnia informuje, że za studiowaniem na uniwersytecie przemawia wysoka jakość kształcenia, możliwość uczestnictwa w wielu programach międzynarodowych, programy stypendialne, dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym opracowywanie i przygotowanie materiałów do nauki w KUL CAN - Centrum Aktywizacji Osób z Niepełnosprawnością. KUL zapewnia też zaplecze naukowo-dydaktyczne w Lublinie i FILII w Stalowej Woli, a także obiekty sportowe. Poza tym, działają organizacje studenckie oraz koła naukowe.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.