Reklama

Reklama

Jest nowe Biuro Obsługi Mieszkańców w Lublinie

Opublikowano: 1 lutego 2021 17:35
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W Galerii Color Park przy ul. Wolskiej powstało nowe Biuro Obsługi Mieszkańców. Można w nim załatwić sprawy związane np. z dowodem osobistym, podatkami i złożyć deklarację za gospodarowanie odpadami oarz wniosek o Lubelską Kartę Miejską.

Reklama

Nowe Biuro Obsługi Mieszkańców
 
Od wtorku (2 lutego) mieszkańcy Lublina będą mogli załatwić sprawę urzędową w nowym Biurze Obsługi Mieszkańców przy ul. Wolskiej 11. Biuro jest na parterze Galerii Color Park i jest przystosowane do obsługi osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
 
- Nowe Biuro Obsługi Mieszkańców ze znakomitą lokalizacją, wygodnym parkingiem i dobrym połączeniem komunikacyjnym, będzie dużym ułatwieniem dla mieszkańców południowo-wschodnich dzielnic Lublina, w szczególności Bronowic, Dziesiątej, Kośminka, Za Cukrownią i Felina. Otwieramy dla mieszkańców estetyczną, przyjazną, ale też bezpieczną przestrzeń, umożliwiającą kontakt z pracownikiem Urzędu Miasta - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
W Biurze jest 5 stanowisk obsługi oraz stoliki dla klientów wypełniających dokumenty. Będzie ono czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.45 do 15.15.
 
- W nowym BOM-ie, podobnie jak w pozostałych, klienci będą mogli złożyć pismo i załatwić sprawy urzędowe związane między innymi z dowodem osobistym, meldunkami, podatkami, prawem jazdy. Będą w nim też przyjmowane wnioski o przyznanie dodatków mieszkaniowego i energetycznego oraz o wydanie Lubelskiej Karty Seniora i Lubelskiej Karty Miejskiej. Mieszkańcy otrzymają również informację o rodzajach załatwianych spraw będacych w kompetencjach Miasta Lublin oraz o strukturze Urzędu - mówi Andrzej Wojewódzki, sekretarz Miasta Lublin.
 
Co można załatwić?
 
W BOM można załatwić sprawy związane m.in. z dowodem osobistym, zameldowaniem, prawem jazdy, dodatkami: mieszkaniowym i energetycznym, podatkami: od nieruchomości, rolnym i leśnym od osób fizycznych, złożyć deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i złożyć wniosek o wydanie Lubelskiej Karty Seniora i Lubelskiej Karty Miejskiej. Można też złożyć pismo, wniosek lub skargę, uzyskać informację o strukturze organizacyjnej Urzędu Miasta Lublin, rodzajach i trybach rozstrzyganych spraw oraz uiścić opłatę skarbową.
 
Blisko na przystanki i darmowy parking
 
Przy budynku galerii znajduje się parking, na którym klienci załatwiający sprawy w BOM mogą parkować bezpłatnie przez 30 minut. Nowa lokalizacja BOM ma również zapewnione dobre połączenie komunikacyjne, bo w bezpośrednim otoczeniu są 4 przystanki komunikacji miejskiej (przy ul. Droga Męczenników Majdanka, ul. Wolskiej, ul. Łęczyńskiej i ul. Fabrycznej), z których kursują między innymi linie: 7, 14, 16, 23, 34, 45, 55, 153, 155, 156, 158, 159. Blisko jest też punkt Poczty Polskiej S.A.
 
BOM a pandemia
 
BOM został wyposażony w automat z płynem do dezynfekcji rąk, a na stanowiskach obsługi zamontowano ochronne przegrody, a pracownicy wyposażeni mają maseczki, przyłbice, rękawiczki i płyny dezynfekcyjne. Na sali obsługi obowiązuje ograniczenie dotyczące liczby osób mogących przebywać jednocześnie, jak również obowiązek zakrywania ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz zachowania dystansu.

Z kolei klienci Urzędu, którzy będą chcieli uniknąć bezpośredniego kontaktu z pracownikami, mogą wrzucić dokumenty do przygotowanego pojemnika. Informacje na temat załatwianych spraw będą mogli uzyskać pod numerami telefonów: w sprawach dodatków mieszkaniowych, podatków, praw jazdy, tel. 81 466 1080, 81 466 1081,  w sprawach dotyczących dowodów osobistych, tel. 81 466 1082, w sprawach meldunkowych tel. 81 466 1083.
 
Aktualnie w Lublinie działają jeszcze cztery BOM-y: przy ul. Wieniawskiej 14, przy ul. Kleeberga 12a, ul. Szaserów 13-15, ul. Filaretów 44. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.