Reklama

Reklama

Fabryka Cukierków "Pszczólka" sprzedaje działki w Lublinie. Są przeznaczone pod mieszkania i usługi

Opublikowano: wt, 16 lut 2021 11:20
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Fabryka Cukierków "Pszczółka” zamierza sprzedać dwie działki przy ul. Krochmalnej. Obowiązujący plan zagospodarowania obu działek pozwala na budowę mieszkań i obiektów usługowych.

Reklama

- Chcemy wkrótce wystawić na sprzedaż obie te działki, ponieważ od 2017 roku przenieśliśmy się do strefy ekonomicznej, gdzie powstała nasza nowa fabryka. Działki przy Krochmalnej, w kontekście rozpoczętej właśnie w pobliżu budowy Dworca Metropolitarnego i zapowiadanego programu rewitalizacji tej części miasta, mogą być bardzo atrakcyjną propozycją dla inwestorów - mówi Andrzej Łopacki, prezes zarządu Fabryki Cukierków "Pszczółka” Sp. z o.o.

Działka przy ul. Krochmalnej 13 zajmuje teren liczący ok. 1,9 ha. Część powierzchni zajmuje kompleks budynków o charakterze produkcyjno-magazynowym, a głównym obiektem jest dawny zakład produkcyjny, wybudowany w 1906 roku. To budowla z czerwonej cegły, która została wpisana do rejestru zabytków województwa lubelskiego. Podobnie jak znajdujący się w pobliżu magazyn surowców i opakowań, mający 115 letnią historię. Największą powierzchnię, bo prawie 6 tys. mkw. ma magazyn wyrobów gotowych, w którym obecnie mieści się magazyn cukru, a reszta wynajmowana jest na skate park, salę crossfit oraz tor cartingowy.

Plan zagospodarownia przeznacza te grunty pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną o wysokości od jednego do czterech kondygnacji. Oprócz mieszkań nowy inwestor będzie mógł rozwinąć przy ul. Krochmalnej 13 usługi. Plan przewiduje ich zakres, od administracji i biur, poprzez gastronomię i handel, po stworzenie bazy hotelowej. Działka znajduje się al. Lubelskiego Lipca 80, która w planach ma być poprowadzona w bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości. Natomiast druga działka, znajduje się przy ul. Krochmalnej 13a. Jest niezabudowana, a plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje zabudowę mieszkaniową wielorodzinną z dopuszczeniem usług, jak biur, usług drobnych, gastronomii i handlu.

Wartość rynkowa nieruchomości należącej do Fabryki Cukierków "Pszczółka” znajdującej się przy ul. Krochmalnej 13 została oszacowana na ok. 20,6 mln złotych netto, a  działki przy ul. Krochmalnej 13a na 269 tys. złotych netto.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.