Reklama

Reklama

Elektroniczne udogodnienia dla podatników z Lublina

Opublikowano: 10 lutego 2021 13:33
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Elektroniczne udogodnienia dla podatników z Lublina - Zdjęcie główne

Platforma Informacyjno-Płatnicza Gminy Lublin | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W Lublinie funkcjonują elektroniczne ułatwienia dla mieszkańców uiszczających należności i zobowiązania z tytułu podatków lokalnych. To SMS-owe i e-mailowe przypomnienie o płatnościach, odbiór decyzji podatkowej bez wychodzenia z domu i platforma informacyjno-płatnicza.

Reklama

Podatnicy podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego i od środków transportowych, mogą zostać poinformowani przez Urząd Miasta Lublin o niezapłaconej racie podatku sms-em lub e-mailem.
 
- Zapłata zaległości po otrzymaniu powiadomienia, a przed pisemnym upomnieniem, uchroni mieszkańca przed koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów. By odbiór takiego powiadomienie był możliwy, konieczne jest wyrażenie zgody na jego otrzymywanie. Wypełniony druk zgody można przesłać pocztą tradycyjną lub za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP) Urzędu Miasta Lublin albo złożyć w jednym z  Biur Obsługi Mieszkańców: przy ul. Wieniawskiej 14, ul. Filaretów 44, ul. Szaserów 13-15, ul. Kleeberga 12a, ul. Wolska 11. Zgoda przesłana mailem nie będzie akceptowana - informuje Monika Głazik z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Przy okazji, Ratusz przypomina, że decyzję podatkową z Urzędu Miasta Lublin i wiele innych pism urzędowych można odebrać elektronicznie za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Żeby dostać decyzje w sprawach podatku od nieruchomości, rolnego lub leśnego oraz inne pisma z urzędu poprzez ePUAP, trzeba mieć Profil Zaufany (podpis elektroniczny nieodpłatny) lub kwalifikowany podpis elektroniczny (podpis płatny) oraz przesłać elektronicznie wniosek o doręczanie pism elektronicznie (przez ePUAP lub portal rządowy Mój Gov). W tym celu można skorzystać z usługi: "Pismo ogólne do podmiotu publicznego”. Instrukcja założenia Profilu Zaufanego znajduje się na stronie gov.pl.
 
Wpłat podatków i opłat można dokonywać za pośrednictwem Platformy Informacyjno-Płatniczej – PLIP. Serwis PLIP zawiera aktualne informacje o zobowiązaniach z tytułu podatków i opłat wobec Gminy Lublin oraz pozwala uiścić należności w wygodny i szybki sposób. W ten sposób można płacić podatki od nieruchomości, rolnego, leśnego, od osób fizycznych i od środków transportowych oraz wnosić opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, z tytułu użytkowania wieczystego oraz najmu i dzierżawy. Ta e-usługa Urzędu Miasta Lublin dostępna jest dla osób fizycznych, legitymujących się numerem pesel. Logowanie do Platformy Informacyjno-Płatniczej PLIP odbywa się przy pomocy profilu zaufanego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.