Reklama

Reklama

Dzien Strażaka w Lublinie. Awansowano 47 funkcjonariuszy

Opublikowano: pt, 14 maj 2021 17:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Na terenie Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Nr 4 przy ul. Węglarza w Lublinie, odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Z tej okazji awansowano 47 funkcjonariuszy i wymieniono siedmiu strażaków, których wyróżniono odznaką "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

Reklama

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, bryg. Marek Fiutka podziękował pracownikom i funkcjonariuszom za ich zaangażowanie w służbie na rzecz społeczeństwa i wkład w funkcjonowanie systemu ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu lubelskiego. Pogratulował też osobom awansowanym i odznaczonym.

Odczytano wyciągi z rozkazów personalnych o awansach na wyższe stopnie służbowe 47 funkcjonariuszy lubelskiej komendy. Wymieniono również siedmiu strażaków, których wyróżniono odznaką "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

CZYTAJ TAKŻE: Nowi policjanci w Lublinie. Złożyli uroczyste ślubowanie

Uroczystości z okazji Dnia Strażaka odbyły się 4 maja, czyli w dniu wspomnienia liturgicznego św. Floriana, który jest patronem strażakówZe względu na sytuację epidemiologiczną został on przeprowadzony z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. 

Tego samego dnia Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, nadbrygadier Grzegorz Alinowski przewodniczył delegacji. Złożyła ona wieniec pod pomnikiem strażaków poległych za ojczyznę w latach 1939 - 1950. Oprócz komendanta, w skład delegacji wchodzili: bryg. Marek Fiutka oraz dh Grzegorz Szyszko - dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. lubelskiego.

W tym roku Dzień Strażaka w miejscowościach województwa lubelskiego obchodzony jest w różnych terminach: w Janowie Lubelskim - 14 maja, w Opolu Lubelskim - 12 maja, w Rykach - 11 maja, w Łukowie - 7 maja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.