reklama
reklama

Dolina rzeczna Bystrzycy w Lublinie. Zaczęły się konsultacje planistyczne

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Dolina rzeczna Bystrzycy w Lublinie. Zaczęły się konsultacje planistyczne - Zdjęcie główne

Dolina rzeczna Bystrzycy w Lublinie. Zaczęły się konsultacje planistyczne | foto Miasto Lublin

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina W czwartek (18 lutego) rozpoczęło się publiczne wyłożenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych w dolinie rzecznej Bystrzycy - część V - rejon Bystrzyca Wrotków. Każdy może zapoznać się z planem i zgłosić swoje uwagi oraz wziąc udział w dyskusji publicznej.
reklama

- Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Ekologicznego Systemu Obszarów Chronionych Miasta Lublin dla wybranych terenów położonych w rejonach dolin rzecznych jest jednym z sześciu projektów planów wykonywanych w celu ochrony systemu przyrodniczego miastaw tym zachowania integralności i ciągłości struktur ekologiczno-przestrzennych ESOCH. To ważny dokument, uchwalenie planu miejscowego o znaczeniu ochronnym, z pewnością korzystnie wpłynie na standard użytkowania terenów w obszarze opracowania planu oraz terenów sąsiednich, a także na adaptację miasta do zmian klimatu. Teren, dla którego chcemy stworzyć miejscowy plan zagospodarowania jest wyjątkowy, bo stanowi część doliny Bystrzycy - korytarza ekologicznego miasta - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
Obszar opracowania planu miejscowego obejmuje tereny o łącznej powierzchni ok. 137 ha, położone w dolinie rzecznej Bystrzycy, na odcinku od mostu kolejowego na Bystrzycy do ul. Żeglarskiej. Ustalenia przeznaczenia poszczególnych terenów, zasad ich zagospodarowania, zasad kształtowania zabudowy i wskaźników zagospodarowania uwzględniają uwarunkowania wynikające z położenia obszaru opracowania w dolinie rzecznej oraz z występowania tam: Czerniejowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu, obszarów szczególnego zagrożenia powodziowego, obszaru ochrony pośredniej ujęcia wód podziemnych "Wrotków” oraz obszaru ochrony pośredniej wód podziemnych "Wrotków” dla poborów w wielkości zasobów eksploatacyjnych, udokumentowanego złoża kruszywa naturalnego "Zemborzyce”.
 
Określone ograniczenia w sposobach zagospodarowania wynikają z uwzględnienia obowiązujących przepisów prawa.
 
Całą procedurę sporządzania projektu tego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego uruchomiono wraz z podjęciem uchwały Rady Miasta Lublin z 18 października 2012 r. w sprawie przystąpienia do jego sporządzenia. W 2019 r. przeprowadzono dodatkowe konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania terenów w rejonie doliny rzecznej Bystrzyca – Wrotków. Składały się na nie: spacer przestrzennyz przewodnikiem,warsztaty z mieszkańcami i spotkanie podsumowujące, w trakcie których mieszkańcy mogli dodatkowo składać wnioski. Działaniate były poprzedzone konsultacjami dotyczącymi koncepcji zagospodarowania Parku Nadrzecznego nad Bystrzycą. Opracowana na rzecz Gminy Lublin koncepcja szczegółowa zagospodarowania Parku Nadrzecznego została wprowadzona do rozwiązań zawartych w projekcie omawianego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
 
Projekt planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko będzie udostępniony od 18 lutego do 11 marca w godzinach od 8.00 do 15.00 w Urzędzie Miasta Lublin, Wydział Planowania, ul. Wieniawska 14, (XII piętro, pokój nr 1206A) i na stronach internetowych Biuletynu Informacji Publicznej UM Lublin w zakładce planowanie przestrzenne. Z uwagi na stan epidemii w celu osobistego zapoznania się z projektem planu w siedzibie Urzędu Miasta Lublin, należy wcześniej umówić spotkanie poprzez kontakt e-mailowy: planowanie@lublin.eu lub telefoniczny: tel. 81 466 23 00.
 
Z kolei dyskusja publiczna nad rozwiązaniami dotyczącymi planu miejscowego odbędzie się 4 marca o godzinie 14.00 w Ratuszu. Chęć wzięcia udziału w dyskusji publicznej, niezależnie od jej formy przeprowadzenia, należy zgłosić telefonicznie pod nr tel. 81 466 23 00 lub na adres e-mail: planowanie@lublin.eu do 2 marca. O formie dyskusji publicznej osoby, które zgłosiły chęć wzięcia w niej udziału, zostaną powiadomione telefonicznie lub e-mailowo. W związku z epidemią możliwe jest przeprowadzenie dyskusji za pomocą środków komunikacji elektronicznej. W tym przypadku dla zarejestrowanych osób zostanie wygenerowany link do spotkania, który zostanie przesłany w e-mailu zwrotnym.
 
Natomiast uwagi do planu można składać na piśmie:  Pl. Króla Władysława Łokietka 1, 20-109 Lublin lub drogą elektroniczną: planowanie@lublin.eu, ePUAP: /UMLublin/SkrytkaESP z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do 26 marca.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama