Reklama

Reklama

Dofinansowania dla niepełnosprawnych z Lublina. Trwa nabór wniosków

Opublikowano: pt, 15 sty 2021 08:06
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Dofinansowania dla niepełnosprawnych z Lublina. Trwa nabór wniosków - Zdjęcie główne

Dofinansowania dla niepełnosprawnych z Lublina. Trwa nabór wniosków | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Od początku roku trwa nabór wniosków o dofinansowania dla osób z niepełnosprawnościami. Mogą to być pieniądze na np. działania na rzecz likwidacji barier architektonicznych, turnusów rehabilitacyjnych, czy zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne.

Reklama

Urząd Miasta Lublin przypomina, że od 1 stycznia osoby z niepełnosprawnościami mogą składać wnioski o dofinansowanie wsparcia indywidualnego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

- W działaniach na rzecz mieszkańców z niepełnosprawnościami kładziemy przede wszystkim nacisk na zapewnienie im dostępności do różnych wymiarów funkcjonowania w lokalnej społeczności. W bieżącym roku osoby z niepełnosprawnościami mogą uzyskać dofinansowanie między innymi na likwidację barier technicznych i architektonicznych, turnusów rehabilitacyjnych, sprzętu rehabilitacyjnego. Możliwe jest też dofinansowanie usługi tłumacza języka migowego lub tłumacza-przewodnika. Z uwagi na trwający nadal stan epidemii, zachęcamy do zdalnego aplikowania o wsparcie - mówi Monika Lipińska, zastępca orezydenta Miasta Lublin ds. społecznych. 

Wnioski o dofinansowanie mogą obejmować działania na rzecz likwidacji barier technicznych i architektonicznych, barier w komunikowaniu się, turnusów rehabilitacyjnych, sprzętu rehabilitacyjnego, zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze oraz usługi tłumacza języka migowego lub tłumacza-przewodnika dla osoby z niepełnosprawnością.                  

Ze względu na bezpieczeństwo epidemiczne najwłaściwszą formą złożenia dokumentów jest dostarczenie ich do pojemników na korespondencję w siedzibie Działu ds. osób niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie przy ul. Diamentowej 2 lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Osobiste dostarczenie wniosku do punktu obsługi MOPR możliwe jest tylko w uzasadnionych przypadkach, po uprzednim umówieniu wizyty pod numerem telefonu 81 466 53 96. Wnioski dotyczące dofinansowań uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych oraz zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze można składać przez platformę System Obsługi Wsparcia prowadzona przez PFRON.

W przypadku wątpliwości można uzyskać informacje na stronie internetowej MOPR lub od pracowników MOPR. Można kontaktować się z nimi telefonicznie pod numerem telefonu 81 466 53 96 w godzinach: 7.00-13.00 i 13.30-19.30.

- Przypominamy, że z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju i bezpieczeństwo mieszkańców bezpośrednia obsługa interesantów w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Lublinie jest nadal ograniczona wyłącznie do spraw wymagających osobistego stawiennictwa w związku ze skierowanymi pisemnymi wezwaniami lub zawiadomieniami. Odbywa się ona po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu daty i godziny wizyty z pracownikiem prowadzącym postępowanie - informuje Izolda Boguta z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.