Reklama

Reklama

Dęblin będzie miał obwodnicę. Podpisano umowę na budowę

Opublikowano: 7 kwietnia 2021 15:17
Autor: oprac. Joanna Niećko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Władze województwa, burmistrz Dęblina i wykonawca inwestycji podpisali umowę na budowę obwodnicy Dęblina. W ramach zadania zostaną m.in. rozbudowane skrzyżowania, przebudowane przejazdy kolejowe oraz wybudowane chodniki, zatoki autobusowe i ścieżki rowerowe.

Reklama

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się wideokonferencja, w trakcie której podpisano umowę na realizację projektu pn.: "Budowa drogi wojewódzkiej nr 801 w mieście Dęblin”. Łączna wartość robót budowlanych to blisko 45 mln zł. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawny Fundusz Dróg Samorządowych). Inwestycję - blisko 5 km drogi - zrealizuje firma STRABAG. Umowę podpisano w środę (7 kwietnia).

- Jestem przekonany, że ta inwestycja nie tylko zwiększy atrakcyjność turystyczną regionu nadwiślańskiego, ale poprawi także bezpieczeństwo mieszkańców i korzystających z obwodnicy kierowców - mówił Jarosław Stawiarski, marszałek Województwa Lubelskiego.

- Obwodnica Dęblina jest przykładem dobrej współpracy Samorządu Województwa Lubelskiego z polskim rządem. Inwestycja jest w całości finansowana ze środków zewnętrznych. Dzięki temu środki z budżetu województwa będziemy mogli przeznaczyć na kolejne działania - dodał Michał Mulawa, wicemarszałek Województwa Lubelskiego.

- Dęblin czeka na obwodnicę od 1970 roku. To zadanie inwestycyjne pozwoli udrożnić przejazd do Kozienic i Radomia, ale również zrealizować miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego - mówiła Beata Siedlecka, burmistrz Dęblina.

- Planujemy wejść na plac budowy niezwłocznie po podpisaniu umowy. Postaramy się, jeżeli nie będzie nieprzewidzianych okoliczności, ukończyć prace do końca przyszłego roku - powiedział Marcin Zieliński, dyrektor Oddziału Lubelskiego firmy STRABAG.

Pierwszy etap rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 801 Warszawa – Karczew – Wilga – Maciejowice – Dęblin – Puławy na odcinku od granicy województwa lubelskiego do skrzyżowania z drogą krajową S12 w mieście Puławy, to budowa obwodnicy Dęblina. Jego całkowita długość to 4,7 km. W ramach projektu zaplanowano m.in.: rozbudowę 8 skrzyżowań - w tym 3 rond, budowę i przebudowę sieci kanalizacji deszczowej, przebudowę i zabezpieczenie sieci wodociągowej, gazowej, ciepłowniczej, przebudowę przejazdów kolejowych na torze dojazdowym do bocznic WBK 214, budowę, rozbudowę oraz przebudowę chodników, zatok autobusowych oraz zjazdów na przyległe działki, a także budowę ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych.

Termin zakończenia robót to początek 2023 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.