Reklama

Reklama

Czechów. Nienaturalne materiały w parku naturalistycznym na Górkach Czechowskich? Radna chce sprawdzenia

Opublikowano: 13 maja 2021 12:45
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Czechów. Nienaturalne materiały w parku naturalistycznym na Górkach Czechowskich? Radna chce sprawdzenia - Zdjęcie główne

Czechów. Nienaturalne materiały w parku naturalistycznym na Górkach Czechowskich? Radna chce sprawdzenia | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Sprawdzdenia użytych materiałów w budowie parku naturalistycznego na Górkach Czechowskich, chce radna Maja Zaborowska. Chodzi o to, że inwestor zoobowiązał się do używania tylko naturalnych materiałów jak np. kamień i drewno, a radna zauważyła na tym terenie blaszane płotki. Jej zdaniem kłóci się to z ideą parku.

Reklama

Miejska radna Maja Zaborowska (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierowała interpelację do prezydenta Lublina w sprawie materiałów użytych do budowy fragmentu parku naturalistycznego na Górkach Czechowskich. Przypomniała, że Rada Miasta Lublin podejmując 1 lipca 2019 roku uchwałę w sprawie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Lublin dopuściła na części obszaru Górek Czechowskich zabudowę mieszkaniową.

CZYTAJ TAKŻE: Głusk. Mieszkańcy chcą miejsc przeznaczonych pod kulturę i sport

- Było to elementem porozumienia z właścicielem tego terenu, które zaowocowało m. in. nabyciem przez Miasto za symboliczną złotówkę 75 ha pozostałego terenu, na którym inwestor zobowiązał się do urządzenia parku naturalistycznego. Z pełną świadomością głosowałam za takim rozwiązaniem, uważając, że jest ono uczciwe zarówno w stosunku do mieszkańców, jak i właściciela tego terenu. Dodatkowo planowany park naturalistyczny na tak olbrzymim terenie daje możliwość stworzenia dla mieszkańców, przestrzeni unikatowej w skali całego kraju - napisała Maja Zaborowska.

Podkreśliła, że przedstawiony projekt spełnił zresztą te oczekiwania. Radna zaznaczyła, że z uwagą obserwuję prace toczące się aktualnie na Górkach Czechowskich. Dodała, że cieszy ją wybudowanie ścieżki łączącej osiedle Botanik z ul. Koncertową, z której już teraz korzysta wielu mieszkańców, jednak niepokoi ją jakość użytych tam, niektórych materiałów.

- Przypominam, że inwestor zobowiązał się do użycia przy budowie patku materiałów naturalnych, za jakie rozumiem np. drewno i kamień. Rozumiem konieczność zabezpieczenia stromej skarpy ale użyte do tego blaszane płotki, jakie spotykane są przy dzieleniu pasów ruchu na jezdni, w mojej ocenie kłócą się z ideą parku naturalistycznego i są po prostu mocno nieestetyczne - pisze Zaborowska.

CZYTAJ TAKŻE: Czechów. Potrzebny remont kuchni i stołówki w Szkole Podstawowej nr 34?

Oprócz tego, przypomniała, że poparła to rozwiązanie jako radna, więc teraz czuje się tym bardziej odpowiedzialna za jakość wykonania parku. Dlatego zwróciła się o podjęcie działań weryfikujących użyte tam materiały pod kątem zgodności z przedłożonym projektem.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.