Reklama

Reklama

Co z nowym stadionem żużlowym w Lublinie? Radny Breś pyta m.in. o lokalizację

Opublikowano: wt, 16 lut 2021 07:55
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Co z nowym stadionem żużlowym w Lublinie? Radny Breś pyta m.in. o lokalizację - Zdjęcie główne

Co z nowym stadionem żużlowym w Lublinie? Radny Breś pyta m.in. o lokalizację | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Radny Piotr Breś poruszył sprawę budowy nowego stadionu żużlowego. Chodzi m.in. o lokalizację i przetarg na projekt. Władze miasta poinformowały, że trwają prace przygotowujące do inwestycji, bo niezbędna jest np. zmiana planu zagospodarowania terenu.

Reklama

Radny miejski Piotr Breś (Prawo i Sprawiedliwość) w interpelacji do Krzysztofa Żuka - prezydenta Lublina poruszył sprawę lokalizacji nowego stadionu żużlowego. Przypomniał, że prezydent w zeszłym roku jako miejsce zadeklarował na terenie Lubelskiego Klubu Jeżdzieckiego, który znajduje się przy ul. Ciepłej. Jednak radny zauważył, że na obecnym stadionie żużlowym - przy Al. Zygmuntowskich wisi piękny baner informujący że w tym miejscu powstanie nowy stadion żużlowy. 

- Czy to kolejna zmiana koncepcji? Jeśli tak to czym spowodowana? Rodzi to także pytanie o zabezpieczenie środków na projekt stadionu (po określeniu finalnej lokalizacji) przypominam że w budżecie na 2021 r kwota zawarta na projekt to 200 000 zł. Kiedy planowane jest ogłoszenie przetargu na przygotowanie dokumentacji? - napisał Piotr Breś. 

W imieniu Żuka odpowiedział Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju, który na początku zapewnił, że decyzja dotycząca lokalizacji stadionu nie uległa zmianie i ma być on zlokalizowany na terenie miejskim w rejonie ul. Krochmalnej - Ciepłej. Poinformował też, że baner przy Al. Zygmuntowskich dotyczył poprzedniej lokalizacji i samej idei budowy stadionu oraz został już usunięty.

- Szeroka analiza dostępności gruntów miejskich dla lokalizacji nowego stadionu żużlowego skutkowała podjęciem decyzji o lokalizacji przyszłego stadionu żużlowego na terenie miejskim w rejonie ul. Krochmalnej – Ciepłej. Teren, na którym ma powstać nowy stadion, położony jest w obszarze objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego przyjętym uchwałą z dnia 25 października 2018 r. obejmującym ulice: Dworcowa, Krochmalna, 1-go Maja, Al. Zygmuntowskie i Piłsudskiego – gdzie wskazano tereny zieleni parkowej z dopuszczeniem sportu i rekreacji oraz zabudowy usługowej - wyjaśnia w odpowiedzi, Artur Szymczyk, dodając, że wybudowanie stadionu w nowej lokalizacji wymaga zmiany parametrów zabudowy i zagospodarowania terenu, a uchwałę o przystąpieniu do zmiany planu Rada Miasta przyjęła w styczniu 2019 roku.

Oprócz tego zaznaczył, że aktualnie trwają prace nad zmianami planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu, na którym w przyszłości ma powstać nowy stadion i w tej sprawie 9 listopada zeszłego roku odbyło się posiedzenie Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Projekt po pozytywnym zaopiniowaniu przez Komisję został przekazany do uzgodnień i opiniowania. Po uzyskaniu pozytywnych uzgodnień od instytucji opiniujących i uzgadniających, możliwe będzie przejście do następnego etapu, czyli wyłożenia projektu do wglądu publicznego.

- Proces prac nad zmianami planów oraz przeprowadzenie wszelkich wyłożeń projektów planów do wglądu publicznego w reżimie sanitarnym i w sposób bezpieczny dla wszystkich zainteresowanych, w obecnym stanie epidemii jest bardzo utrudniony i skomplikowany. Na bieżąco Urząd Miasta Lublin realizuje te etapy planistyczne, które są możliwe do wykonania z punktu widzenia bezpieczeństwa zainteresowanych i z uwzględnieniem rozporządzeń covidowych, głównie w kontekście liczby uczestników spotkań i zgromadzeń - podkreśla Szymczyk. 

Dodał również, że Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Lublin, na dokumentację projektową stadionu zabezpieczono 2 mln zł , w tym w 2021 r. w wysokości 200 tys. zł. Na koniec poinformował, że rozpoczęcie kolejnego etapu budowy obiektu, czyli ogłoszenia przetargu na kompletną dokumentację projektową-kosztorysową, uzależniony jest od realizacji poszczególnych etapów procedury planistycznej, bo wybudowanie stadionu w nowej lokalizacji wiąże się z koniecznością zmiany parametrów zabudowy i zagospodarowania terenu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.