Reklama

Reklama

Budowa sali gimnastycznej przy "Staszicu" w Lublinie. Wmurowano kapsułę czasu

Opublikowano: pt, 5 mar 2021 13:55
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W fundamenty powstającej sali gimnastycznej przy I LO im. Stanisława Staszica wmurowano tzw. kapsułę czasu. Są w niej przedmioty mające przypominać współczesność. Sama budowa przebiega zgodnie z z harmonogramem, a jej zakończenie planowane jest na koniec czerwca przyszłego roku.

Reklama

Jesienią 2020 roku rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej dla I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica przy Al. Racławickich. Dotychczas lekcje z wychowania fizycznego odbywały się w sali gimnastycznej o pow. 200 mkw. 
 
W piątek (5 marca) w fundamenty powstającej sali wmurowano symboliczną kapsułę czasu, w której umieszczono przedmioty mające przypominać współczesność. Są to: okolicznościowa tarcza szkolna i odznaki, dysk ze zdjęciami z życia szkoły i miasta, monety obecnie używane w Polsce, ostatnie wydania gazet lokalnych i list nauczycieli do przyszłych pokoleń społeczności szkolnej.
 
- Dzisiejsze wydarzenie to ważna chwila dla uczniów, nauczycieli "Staszica”, ale też wszystkich mieszkańców Lublina. Mimo trudnego ubiegłego roku udało nam się rozpocząć tę wyczekiwaną inwestycję oświatową i realizować ją sprawnie. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Kontynuacja budowy sali gimnastycznej i boiska przy I LO to nie jedyne inwestycje w oświacie w tym roku. Przed nami m.in. termomodernizacja siedmiu obiektów szkolnych, a także budowa boiska na potrzeby nowej szkoły przy ul. Berylowej. Rok 2021 będzie kolejnym dużych inwestycji w oświatę - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Wykonawca właśnie zakończył prowadzenie robót ziemnych  i wykonał wszystkie przyłącza. Fundamenty są gotowe, obecnie trwa budowa poziomu piwnic, w których wylano już sporą część ścian, szacht windowy i schody. Pozostałe ściany są w trakcie zbrojenia. Część piwnic ma gotowe stropy, zaś w pomieszczeniu przy schodach wykonano już wylewki pod posadzkę.
 
- Jestem bardzo zadowolony, że udało się rozpocząć budowę hali sportowej, która bardzo poprawi warunki lokalowe do prowadzenie zajęć wychowania fizycznego i uprawiania sportu przez młodzież. W  naszej szkole uczy się ponad 700 uczniów. Już dzisiaj dziękuję Panu Prezydentowi Krzysztofowi Żukowi i Radzie Miasta Lublin, Radnym, że ta bardzo potrzebna inwestycja w mieście mogła się rozpocząć. Sądzę, że "Staszic” swoimi wynikami zasłużył na halę sportową - mówi Stanisław Stoń, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie.
 
W ramach inwestycji powstaje pełnowymiarowa sala gimnastyczna z widownią, łącznikiem do istniejącego budynku szkoły oraz zespołem dwóch ogrodzonych boisk z bieżnią i skocznią. Sala będzie wolnostojącym, podpiwniczonym budynkiem o wymiarach 45,57 m x 40,44 m, powierzchni 2526 m2 i kubaturze ok. 19 tys. m3, wraz z trybunami dla 256 osób na piętrze. Powstanie też zespół dwóch boiskdo piłki nożnej o pow. blisko 1,9 tys. mkw. z nawierzchnią z trawy syntetycznej oraz wielofunkcyjne m.in. do siatkówki z poliuretanową nawierzchnią, z bieżnią i skocznią o pow. ponad 600 mkw.
 
Planowany termin zakończenia budowy to 30 czerwca 2022 roku, a wartość robót budowlanych wyniesie blisko 12,5 mln zł. Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu to blisko 7 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.