Reklama

Reklama

Budowa sali gimnastycznej przy liceum "Staszica" w Lublinie. Są już ściany [GALERIA]

Opublikowano: śr, 14 kwi 2021 10:45
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Od jesieni trwa budowa sali gimnastycznej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica. Widoczne są już ściany budynku na poziomie parteru.

Reklama

- Marzec przyniósł widoczne efekty prac prowadzonych na budowie sali gimnastycznej, w postaci "rosnących” już murów budynku. Większość robót budowlanych prowadzonych na poziomie piwnic zostało zakończonych. Obecnie koncentrujemy się na parterze, gdzie powstały już wszystkie ściany i wykonawca uzbroił ścianę przedniej płyty pod widownię - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

W ubiegłym miesiącu skończyły się prace w piwnicach nowo powstającej sali – gotowe są wszystkie ściany działowe oraz wylano strop. Wykonano pełną izolację przeciwwodną i termiczną ścian zewnętrznych. Teraz trwają pracen na wysokości parteru. Wymurowno wszystkie ściany, wykonano szalunki pod stropy i wylano chudy beton pod posadzki w pomieszczeniach. Wykonywane są chudy beton na hali sportowej oraz zbrojenie ściany płyty pod widownię. Powstał szacht windowy na poziomie parteru, schody do poziomu spocznika oraz schody zewnętrzne do wymiennikowni.

Prace przy I LO im. Stanisława Staszica przy Al. Racławickich trwają od jesieni. W ramach inwestycji powstaje nowoczesna, pełnowymiarowa sala gimnastyczna z widownią, łącznik do istniejącego budynku szkoły oraz zespół dwóch ogrodzonych boisk z bieżnią i skocznią. Sala przy I LO będzie wolnostojącym, podpiwniczonym budynkiem o wymiarach około 45 m x 40 m, powierzchni ponad 2,5 tys. mkw. i kubaturze około 19 tys. m3, wraz z trybunami dla 256 osób na piętrze. W ramach inwestycji powstanie również zespół dwóch boiskdo piłki nożnej o powierzchni blisko 1900 m2 z nawierzchnią z trawy syntetycznej oraz wielofunkcyjne m.in. do siatkówki z poliuretanową nawierzchnią, z bieżnią i skocznią, o powierzchni ponad 600 m2.

Budowa ma skończyć się 30 czerwca 2022 roku, a wartość robót budowlanych wyniesie blisko 12,5 mln zł. Na budowę sali Miasto otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w kwocie blisko 7 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.