Reklama

Reklama

Biuro Rozwoju Turystyki w lubelskim Ratuszu do likwidacji? Pomysł radnego Piotra Bresia

Opublikowano: 16 stycznia 2021 14:15
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Print screen z transmisji sesji Rady Miasta Lublin

Piotr Breś | foto Print screen z transmisji sesji Rady Miasta Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina O zmniejszenie liczby osób zatrudnionych w Urzędzie Miasta Lublin oraz redukcję liczby wydziałów i biur, apeluje radny miejski Piotr Breś. Dlatego zaproponował likwidację Biura Rozwoju Turystyki w Urzędzie Miasta.

Reklama

Piotr Breś (Prawo i Sprawiedliwość) skierował do Krzysztofa Żuka - prezydenta Lublina interpelację w sprawie Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin i kosztów z tym związanych. Organizacja zajmuje się m.in. wspieraniem rozwoju rynku turystycznego na Lubelszczyźnie, budowaniem pozytywnego wizerunku Lublina, koordynacją działań turystycznych. Prezesem jest Krzysztof Raganowicz - kierownik referatu ds. promocji turystycznej w Biurze Rozwoju Turystyki UM Lublin, a w komisji rewizyjnej: Marcin Kęćko, Bogusław Sawicki i Monika Król.

Na wstępie Breś wyjaśnił, że w zeszłym roku, decyzją radnych miejskich, Lublin przystąpił do tej organizacji, a w budżecie na 2021 rok zapewniono temu podmiotowi większe środki, mimo że wcześniej zapewniano że przystąpienie do kolejnej organizacji turystycznej przyniesienie oszczędności.

- We władzach tej organizacji są zresztą pracownicy Urzędu Miasta Lublin. Szczegółowo odniosłem się do tego na sesji budżetowej Rady Miasta. Pan Prezydent często powołuje się na przykłady działań miast rządzonych przez prezydentów z Platformy Obywatelskiej. Proponuję więc skorzystanie ze wzoru miasta Poznań, które w sferze turystyki od kilkunastu lat prowadzi działalność poprzez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną - napisał Piotr Breś

Podkreślił, że powoduje to, że w strukturze organizacyjnej Urzędu Miasta Poznań nie ma odrębnej komórki zajmującej się turystyką. Do tego, budżet Poznania na rok bieżący pokazuje, że tak duże miasto ponosi nieznaczne środki w kwestii turystyki. Podsumowując, radny wnosi o likwidację w strukturze UM Lublin odrębnej komórki zajmującej się turystyką (Biura Rozwoju Turystyki). Prosi również o przeniesienie osób dotychczas zajmujących się tą sferą i zatrudnienie ich w ramach LOT Metropolia Lublin, której prezesem zarządu jest pracownik lubelskiego Ratusza.

- Osiągnięty zostanie wówczas cel, o którym mówią od lat radni Prawa i Sprawiedliwości, tj. zmniejszenie liczby osób zatrudnionych w Urzędzie Miasta Lublin oraz redukcja bardzo dużej liczby wydziałów/ biur - przekonuje Breś.

Jeszcze nie ma odpowiedzi na interpelację. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.