Reklama

Reklama

Będzie chodnik i ścieżka rowerowa na lubelskim Węglinie Południowym

Opublikowano: 18 stycznia 2021 06:00
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Będzie chodnik i ścieżka rowerowa na lubelskim Węglinie Południowym | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Na Węglinie Południowym powstanie chodnik i ścieżka rowerowa od ul. Kryształowej do ul. Jantarowej. Miasto wybuduje je w ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Na projekt oddano ponad 1 tys. głosów.

Reklama

Budżet Obywatelski to budżet partycypacyjny. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W tegorocznej - VII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 18 234 osób, z czego 17 122  przez internet oraz 1112 za pomocą kart do głosowania w punktach stacjonarnych. Głosowanie trwało od 15 do 28 października. Mieszkańcy mieli do rozdzielenia 12,1 mln zł. Do realizacji wybrano 40 projektów z 82 zgłoszonych. Zrealizowane zostaną projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. 

W ramach Budżetu mieszkańcy zdecydowali, w dzielnicy Węglin Południowy zostanie zrealizowany projekt pn."Z Kryształowej wygodnie do Jantarowej". Zakłada on budowę ciągu pieszo-rowerowego i pieszego wraz z oświetleniem, infrastrukturą, elementami małej architektury i zielenią. Droga będzie zaczynać się przy ul. Kryształowej, a kończyć na ul. Jantarowej. Trakt pieszo-rowerowy będzie miał łączną szerokość ok. 3,5 m a trakt pieszy ok. 2,5m. Łączna długość ciągu pieszo-rowerowego to 130m, a ciągu pieszego 260m. Wzdłuż traktu zainstalowane zostaną lampy uliczn i kosze na śmiecie, co ma zapewnić bezpieczeństwo i porządek.

- Projektowany ciąg w tym obszarze, umożliwi mieszkańcom bezpieczną komunikację wewnątrz osiedla. Ułatwi dotarcie do przystanków komunikacji miejskiej, szkoły i kościoła. Ciąg pieszy będzie szczególnie przydatny w dni robocze dla dzieci skracających drogę do SP58 oraz w niedzielę dla uczestników Mszy Świętej w Kościele p.w. Jana Kantego - czytamy w opisie projektu. 

W planie nie ma schodów, więc osoby o szczególnych potrzebach, będą mogły z łatwością skorzystać z dróg.

Koszt inwestycji na którą oddano 1040 głosów, oszacowano na 350 tys. zł. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.